Par diskusa ili....

Dane

Member
7 Decembar 2004
249
0
16
Gostivar. Makedonija
Evo da pocnem ovu temu koju nadam se da ce imati srecnim krajom. Evo za sta se radi: imam 5 diskusa (2 tirciza i 3 pidgeaona), tircizi dobar deo vremena provodu zajedno (znaci zajdeno jedu, plivaju i takve stvari) i non stop jure ostale diskuse, pa ovo njihovo ponasanje me tera da sumnajm da su se uparili, ali to sto se ne tresu me predomislja pa vec ne znam ni sam sta da mislim. Inace tircizi su velicine negde izmedju 8-9cm (do korena repa), a ostali su manji. Voda je 27-28c, ph 7.5, gh-13.
Pa recite mi dali sam dobio par diskusa ili samo se varam.
I dali uopste se mogu razlikovati polovi kod diskusa kada se isti ne mreste?
 
Dane postoje vidne razlike kao i razna miljenja i teorije po tom pitanju. Ja licno mislim da su tvoje ribe jos uvek mlade za uparivanje(ovo misljenje je na osnovu tvojih fotografija koje si slao ranije ,mada slike ponekad umeju i da prevare) ali ce i to doci na red.
 
Octopuse slike ovih tirciza nisam poslao na forume (razlog- nemanje digitalca). Samo sto ih izmerio: 8 cm do korena repa.
KOJE SU TEORIJE ZA RAZLIKOVANJE POLOVA KOD DISKUSA?
 
koliko sam ja upoznat, svakoj ribi moe odrediti spol prema gentialnoj papili...
Takoder kod discusa kau da enke imaju grbu na glavi...ili mujaci? :? :D
Pa sad tu ti je i ona univerzalna metoda odredivanja spola, po meni najpreciznija, a dijeli se u 4 tocke...
1. baci hranu;
2. gleda dok jedu;
3. ako ON pojede - muko je;
3. ako ONA pojede - definitvno ensko!!

Eto, nadam se da sam pomogao :D :lol: 8)
 
Eh nisam siguran, Dubravko zna... al on se ne javlja ne... a novi je clan...
Hypancistrus.net ce krenut onda kad sakupim sve informacije i kad me ponajvie design stranice lupi u glavu...
u proljece 2006!!
:lol: :lol: