PESAK KOD HRCKA

ACO87

Member
2 April 2008
366
0
18
36
Cacak, Srbija
Pitanje jedno. Hteo sam hrcku da stavim kao podlogu pesak, nekih 10 cm debljine, a preko strugotinu. Pa me zanima da li bi mu to smetalo, mada sam citao po netu, da njima prija kupka od peska. A ujedno moze i da kopa tunele. hvala unapred
 
A drzim ga u, da ga tako nazovem terarijumu..od drveta sve strane sem prednjeg koji je staklo i poklopac gore od drveta :)
 
Samo pazi da ti ne progrize drvo, ipak je to glodar;)
Sto se tice peska, ne znam ... nisam nikada postavljao pesak ispod piljevine.
 
Drvo je debelo 2.5 cm.. puna orahovina, ne moze da pregrize a da ja ne primetim nista :) Znas kako, ja to jesam postavljao i kopao je tunelei imao jazbine ispod....nego me zanima da li je zdravo?
 
Opet ja na postu koji je objavljen pre pet godina...Iz mog nekog iskustva smatram da to i nije bas dobro za zdravlje hrcka...zavisi sve kakav je pesak u pitanju....cak sta vise mislim da tu najvise zavisi od toga kakav je hrcak...Uvek sam sam za to da budu u sto prirodnijem stanistu...Ali opet ne vidim razlog zasto stavljati pesak kada mozes staviti peleta koji ce on usitniti i napraviti sebi tunele i to moze duuugo da traje....za pelet mogu da vam garantujem....a sto se peska tice, to je ipak samo neko moje misljenje..pogotovu sa obzirom na to da nisam bas ekperimentisao sa peskom kod hrcka...
 
  • Like
Reactions: Fauna