pogledajte ovo(text)

Archy

Member
15 Decembar 2011
75
0
6
ljudi je li ovo istina
citiram: "Njega ne možete držati sa drugim ribama..” Ovo mišljenje je naravno pogrešno. Istina je daleko od toga a ona se krije u činjenici da dva muzjaka ove vrste mogu voditi rat do smrti izmedju sebe, ukoliko su ograniceni na manji prostor, pri čemu slabiji nema gde da pobegne. Sijamski borci ni približno nisu, u zajednickom akvarijumu, toliki huligani kao što to veliki broj ljudi misli. Oni mogu živeti u zajednici sa mnogim krupnijim ribama ne obraćajuci uopšte pažnju na prisustvo istih. U izvesnim slučajevima je upravo borac taj koji izvuče deblji kraj u zajednici sa recimo večito halapljivim barbusima, puntiusima, serpicama koji mu mogu do te mere iscepkati raskošna peraja da naprosto liči na staru odbačenu kuhinjsku krpu."
 
U sustini ima tu tacnosti ali je sve i dista neodredjeno receno.
Borci nisu za zajednicki akvarijum, ne zbog svoje naravi nego radi toga sto druge ribe mogu bukvalno da ga ocerupaju za par minuta. Ako me pitas da li je to pravilo onda da ti kazem da nije jer sa pojedinim ribama borci su sasvim ok.
Evo ja imam po nekog borca sa drugim ribama pa vidim sta se desava. Sa harlequin rasborama borac je ok, ni dlaka da mu fali. Sa emerald eye rasborama nadrljao ja za minut. Sa plavim i zlatnim guramijama prosao je kao bos po trnju. Sa tetrama ne ide zajedno. Imam primera jos a da ih ne nabrajam ali kao sto vidis radi se o akvarijumima gde je samo jedna vrsta riba u pitanju.
S druge strane i borac je pomalo caknut. Stavio sam ga u akvarijum sa oskarima i borac je napao oskara a ovaj ga je ladno progutao.

Eto kad je tako onda je bolje reci da borac nije za zajednicki akvarijum nego obrnuto.