Pomoc oko trave

Stevan Stefanovic

New Member
25 Januar 2012
7
0
1
36
imam 1 problem,molim sve koji znaju nesto o tome da mi pomognu,citao sam razne forume ali nista ne nadjoh.radi se o tome da od trave imam amazonku,i jos jednu koja raste nekih 10-15 cm biljka srednjeg plana msm da je ali joj nzm ime,imam akv od 55 l,podloga sljunak a odozgo ukrasni pesak.neonka 15 w u boji roze crvena kako se vec prodaju u pet sopovima.biljke odlicno rasu brzo ali je problem sto list kad poraste nekih 10 cm od pocne da se uvija gubi boju postaje providan i umire.e sad molim nekog da mi pomogne.ubacivao sam easy life tecno djubrivo malo je bolje ali malo.evo slike nekad kad je sve bilo ok i sad kad se malo kocim sa biljkama.slika sa stenama je od pre a ove dve od danas.lepo se vidi kako se biljke uvijaju.pomoc.
 

Attachments

  • DSC00101.JPG
    DSC00101.JPG
    70.2 KB · Pregleda: 22
  • HPIM3223.JPG
    HPIM3223.JPG
    718.9 KB · Pregleda: 20
  • HPIM3224.JPG
    HPIM3224.JPG
    637.8 KB · Pregleda: 19
Pozdrav. Pa na slikama izgleda da je sve uredu , mislim da su japanke odgovorne posto im je lakse da nacnu mlade izdanke.
 
Možda ova slika pomogne:

a79411737c3c6d482c7a4a540b517125.jpg
 
Ok slika je ok sve lepo objasnjeno ali me zanima da li je neko imao isti problem pa da mi kaze konkretno stavi to i to i resices muke?
 
Pa na slici ti je konkretan odgovor. Napisao si da si koristio Easy Life, pročitaj sastav na boci i način doziranja.

Dodavanje ostalih mikro i makro elemenata radiš da bi napravio i održao ravnotežu, a biljke ti same pokazuju da li nečega imaju viška ili manjka.
 
Jos jedan faktor koji znatno utice na rast biljaka je svetlo. Mislim da i tu lezi deo problema.Ako imas mogucnosti dodaj jos jednu neonku ili kupi neku kvalitetniju.