pomoc

bojan_o21

New Member
24 Novembar 2008
3
0
1
novi sad
ne znam da li je ovo pravo mesto za ovu temu ali bih zamolio ljubitelje i poznavaoce reptila za pomoc :)...Inache zovem se Bojan nov sam ovde iz NSa sam, a sad ono glavno od malih nogu sam se igrao sa raznim zmijama i ostalim reptilima mada sam tek sad doshao u mogucnost da tako neshto i posedujem kuci. interesuje me koliki ter treba da bude za python regius-a i shta on treba u sebi da sadrzi od opreme mislim konkretno na grejanje svetlo ... i gde se u NS-u ili okolini moze kupiti ta prelepa zivotinja? hvala u napred
 
O Python regius-u nesto je vec bilo napisano, ovde mozes procitati i saznati osnovno o ovoj vrsti - tema: " Python regius"

Velicina terarijuma za ovu vrstu pitona ne treba da bude ogromna ali bi trebala da bude prostrana srazmerno njegovoj velicini. Moja preporuka za velicinu terarijuma jednog odraslog primerka je 150x50x60cm, sto znaci ako nabavis mladunca mozes imati daleko manji terarijum.
Temperatura unutar terarijuma treba da je oko 28° C (noc- 24° C) . Grejac postavljas ispod terarijuma - podni kabl grejac.
Kao sto znamo , to je nocni reptil tako da osvetljenje nije znacajno za terarijum , dovoljna je i dnevna svetlost.;)
 
moram josh jedno pitanje da ti postavim nadam se da ne ne davim sa pitanjima :( ja sam vec nabavio i pripremio skoro sve shto je potrebno oko izrade tera sad shta me tu intersuje je ta unutrashnja dekoracija podni kabl neshto vishe o njemu gde se moze nabaviti nachin postavljanja u terarijumu podloga ....
 
Unutrasnja dekoracija terarijuma zavisi od tvojih zelja i novaca. Ako zelis sto prirodniji ambijent u tom slucaju zahtevi su veci a samim tim i izdaci veci. Ako zelis sto jeftinije da prodjes, dovoljno je postaviti podlogu (treset ili sl.) i nesto kamenja razlicitih velicina i improvizovati skroviste od tih kamenja, moze se jos postaviti neka suva grana ili panj i to bi bilo dovoljno za pocetak . Ako nesto zelis vise, u tom slucaju ti treba i egzoticnog bilja .;) Da ti ne bih sada recima objasnjavao evo jedne teme i slika kako se moze dekoristati jedan terarijum za tvog ljubimca.

Jedna od mojih soba za ljubimce!!!


Sto se tice kupovine grejaca , moras se snaci sam i potraziti u nekom pet shopu taj kabl grejac. Napomenuo bih ti da zaobidjes unutrasnje grejace tz. "grejac kamen" ili da koristis sijalice kao grejna tela jer mogu naneti opekotine zmiji.