Pozdrav iz Beograda

Maroko

Member
30 Oktobar 2011
70
0
6
40
Pre svega sve pohvale za novi sajt i forum izgledaju vrhunski.
Posle duzeg vremena odlucih da se registrujem i predstavim akvarijum. Inace do sada sam uglavnom samo trazio resenja problema na koje sam nailazio baveci se ovim interesantnim hobijem i najverovatnije cu to i nastaviti da radim ali rekoh nije lose da znate da ima sigurno nas dosta koji vas pratimo neukljucujuci se aktivno na forume
Najcesci problemi u akvaristici se sigurno mogu naci ovde i detaljno su opisani tako da nema potrebe ponavljati se i dosadjivati samo potruditi se i pronaci :)

Postavio sam par slika tako da mozete videti moj akvarijum, a bice ih sigurno jos..
Nemam zahtevne biljke i ribice, cilj mi je da ono sto imam adekvatno odrzavam kako bi stanovnici akvarijuma kao i ja maksimalno uzivali :)
Zaboravio sam da napomenem u opisu da aq ima spoljni filter i pozadinu.
Imam dva mangrova panja, a od biljaka ako se ne varam cryptocoryne i jednu nanu anubiu

pozdrav,
Maroko
 
Dobro dosao u malu zajednicu akvarista i slobodno se ukljuci u diskusiju. Niko ovde nije dosadan i slobodno diskutuj i o svojim i o tudjim problemima pa cemo zajedno doci do resenja.
 
Dobro nam dosao :)
Da budem iskren mislim da je stvarno steta sto tako razmisljas. Ako svi mi cutimo, citaj ne pisemo, sta ce ljudi da citaju? Pored toga nova pitanja su ujedno i nove teme ili mozda i stare teme ali sa vecim znanjem, iskoustvom pa i drugom pogledom na sve.
Eto da ne s maram i sebe i tebe nego se ti lepo pridruzi nama i slobodno pricaj o akvaristici jer samo tako pomazemo drugima a i promovisemo ovaj hobi.

Akvarijum ti je super. Izbor riba je bas skladan, tetre, cory i bristlenose a nije prenatrpan. Obicno je drugacije :)
Eto pa napred sa diskusijama :)
 
  • Like
Reactions: Maroko
Zdravo Cakivr,
akvarijum nije markiran ali sam ga uzeo kompletno opremljenog pre otprilike 2 godine. Dimenzije su 65 duzina x40 sirina x50 visina (hauba10cm) ima spoljasnji filter koji je prekriven pozadinom i staje nesto manje od 100l.
Imam dve neonke Sylvania gro-lux 14w i obicnu 15w

Ako me pitas da li ti preporucujem nisam siguran. Ima svojih dobrih i losih strana
Estetski je stvarno lep, a najbolji deo je spoljni filter koji je smesten u levom i desnom cosku i koji je po sredini u donjem delu povezan kanalom. Ako te interesuje mogu detaljnije opisati.
A lose strane su sto je pozadina u prva tri meseca pustala boju u vodu, verovatno zato sto nije sacekano da se osusi do kraja i pesak koji sam dobio uz njega nije bio kvarcni nego je tu bilo svega i svacega pa mi je mutilo vodu.

Sve ovo zajedno sa mojim neiskustvom dovodilo je do uginuca ribica,par puta praznjenja menjanja vode i tako dalje.

Ukoliko zelis da se malo bolje raspitas mogu pronaci i proslediti ti poruku sa kontaktom coveka od koga sam ga narucio

A sto se tice ribica vodi racuna od koga kupujes i sta kupujes. Ako si pocetnik kao ja :) posle cikliranja probaj sa manje zahtevnim ribicama koje su proizvedene kod nas i koje su navikle na nasu vodu.

pozdrav,
Maroko
 
Zdravo Cakivr,
akvarijum nije markiran ali sam ga uzeo kompletno opremljenog pre otprilike 2 godine. Dimenzije su 65 duzina x40 sirina x50 visina (hauba10cm) ima spoljasnji filter koji je prekriven pozadinom i staje nesto manje od 100l.
Imam dve neonke Sylvania gro-lux 14w i obicnu 15w

Ako me pitas da li ti preporucujem nisam siguran. Ima svojih dobrih i losih strana
Estetski je stvarno lep, a najbolji deo je spoljni filter koji je smesten u levom i desnom cosku i koji je po sredini u donjem delu povezan kanalom. Ako te interesuje mogu detaljnije opisati.
A lose strane su sto je pozadina u prva tri meseca pustala boju u vodu, verovatno zato sto nije sacekano da se osusi do kraja i pesak koji sam dobio uz njega nije bio kvarcni nego je tu bilo svega i svacega pa mi je mutilo vodu.

Sve ovo zajedno sa mojim neiskustvom dovodilo je do uginuca ribica,par puta praznjenja menjanja vode i tako dalje.

Ukoliko zelis da se malo bolje raspitas mogu pronaci i proslediti ti poruku sa kontaktom coveka od koga sam ga narucio

A sto se tice ribica vodi racuna od koga kupujes i sta kupujes. Ako si pocetnik kao ja :) posle cikliranja probaj sa manje zahtevnim ribicama koje su proizvedene kod nas i koje su navikle na nasu vodu.

pozdrav,
Maroko
e Hvala ti puno na ovom lepom izlaganju tvog aq..stvarno si prelepo uredi akvariju i jedan je od najlepsih (manjih) akvarijuma koji sam video... Zato sam te pitao i kolika mu je litraza jer ovako mi izgleda kao neki maleni do 60l :p ali izgled vara :)) sve si lepo skocnao ,i bez obzira sto si imao problem na pocetku,mislim da je to normalno kad si neiskusan i kad si pocetnik,ali sada mislim da je sve ok :) snaso si se i nastavi da ga odrzavas ovako lepim :)
I ja sam pocetnik ali dosta sam citao i posecivao forume tako da kad uredim svoj aq postavljam slike pa ocekujem tvoj kom.
Srdacan pozdrav... :)
 
  • Like
Reactions: Maroko