Pozdrav svim clanovima

krcko

Member
8 Oktobar 2006
220
0
16
novi beograd
Zvanicno da Vas sve pozdravim, kao novi clan ovoga foruma. Pregledajuci listu clanova, vidim da me vecina poznaje , pa cu samo reci da su mi aktivna dva akvarijuma: 180 l u kome su Melanotaenie i komunalci, i 230 l sa nekoliko Discusa i komunalcima. Trenutno ih delimicno rekonstruisem, pa cu postaviti i neku fotografiju. Nadam se dobroj saradnji i prijatnom druzenju sa Vama. Pitanja slobodno postavljajte. krcko
 
Da i mi tebi pozelimo dobrodosalicu na ovom forumu. Posto poznajes vecinu prisutnih onda i ne treba puno da se predstavljas sto olaksava stvar svima nama a i tebi.
Melanotaenia-e su lepe ribe mada nema mnogo akvarista koji se opredeljuju samo za njih pa samim tim spadas u neku specificniju grupu akvarista. "Komunalci", e a sta ti je to, mislim koje su to ribe i kako si dosao do tog imena? Salim se, znam da mislis na Plecostomus-e ili njima slicne ribe pa samim tim mislim da je i lepse da se kaze kako se one u stvari i zovu jer mi ovo deluje malo pogrdno. Ipak su to ribe koje su nasa desna ruka u akvarijumu pa zasluzuju barem da ih nazovemo pravim imenom.
Sto se tice slika samo ih postavi pa da vidimo kako to izgleda jer su slike recitije kada je akvaristika u pitanju. Isto tako mozes da kazes i sta u stvari radis, mislim na rekonstrukciju akvarijuma. Da li menjas samo ambijent u akvarijumu ili radis na nekim tehnickim stvarima.
Eto toliko za sada pa se cujemo :)
 
Dobrodoslica i sa moje strane . :welcome1:

Koliko primecujem dosta lakse se uklapas na ovim forumima jer vec poznajes neke clanove . Vidim da imas dva lepa akvarijuma koja su u fazi rekonstrukcije ,pa mozda ne bi bilo lose da napises sta zapravo zelis da promenis kod njih ili jos bolje da postavis stare foografije tih akvarijuma.

Za sada toliko , pa se pisemo...
 
Krcko, covece !!!! Bas me je obradovalo tvoje uclanjenje ovde. Drago mi je sto si sa nama i dooooobrooodosao nam :).

Jesi li sad video mobilni, chichak i koprivu? valjam_se
 
Hvala na dobrodoslici,bolje Vas nasao. Sto se tice rekonstrukcije-preuredjenja u 180 l dodajem u poklopac jos malo rasvete i sredjujem bilje. Inace u njemu su uz predivne Dugajlije par Plecostomusa, koridorasi i par debelih-matorih Torocatuma, cisto zbog nereda u aq.Za cistocu u vecem akvarijumu se brinu jedna zenkica Ancitrusa,nekoliko Otocinclus vittatusa i par Epalezeorhynchos kalopterus, nekoliko Aeneusa. Tu je i dva komada Botia macrachanta. Kako je ovaj akvarijum fabricki i za filtraciju koristi Wawe-box, za koji mi izgleda da su postavili pumpu manjeg protoka, nego sto bih zeleo, tu planiram postavljanje dodatnog kanister filtera ( vec ceka svoju ulogu jedan Tetra EX 700 ). Ovaj zahvat iziskuje preradu otvora na poklopcu , a i malo vise slobodnog vremena.
Toliko za ovaj post. krcko
 
Cao Krcko!:)

Vidim da vecina riba koje drzis su ribe dna i algari...Mogo bi da napises kako to funkcionise i cime ih sve dodatno hranis jer ostra je tu konkurencija ako se ne varam.;)
Pozdrav i dobrodosao!:D
 
Zdravo MArkisha, pretpostavljam da si nesto preskocio u citanju. Da ponovimo iz prvog posta, Melanotaenia-e, za sada 4 jata su nastanjene u jednom aq. U drugom je nekoliko Discusa. Dakle, sve ostalo nabrojano, radi poslove na odrzavanju. I svi jedu sve :). krcko
 
...gusta suma sa puno lepih riba :D

Salim se, lepo izgelda akvarijm , do izrazaja je dosao crveni diskus koji je centralna figura u takvom zelenom ambijentu. ;)
 
Dugo me nije bilo na ovim stranama , pa ima tu nekih promena . Rainbowfish su preseljene u novi aq; a kod diskusa ima poneka promena . Evo i dve slicice proslomesecnog stanja.
 

Attachments

  • Cy 2-1-re.jpg
    Cy 2-1-re.jpg
    90 KB · Pregleda: 36
  • rainbow 2-1.jpg
    rainbow 2-1.jpg
    99.6 KB · Pregleda: 34
Dobrodoslica i od mene sa malim zakasnjenjem :)

Lepi su vam akvarijumi Krcko, taman za jato-dva centralnoamerickih ciklida :)

Posmatrač - Ivan(de me nadjoste, kasnije sam ukapirao?)
Coa. :hej: