Pozdrav svim clanovima

Evo i jedne nove postavke , malo sam i ja krenuo sa sitnim ribicama i račićima .
 

Attachments

  • tršavko.jpg
    tršavko.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 33
Bobane , diskusi su u svojoj kući , kako i sam reče , nije im mesto u ovom manjem staklu . Nešto sam preseljavao i kod njih , pa , biće i slikica , uskoro . Pozdrav
 
Ako sam dobro zapamtio u ovaj aq. se ne dodaje co2,a opet Ludwigia i Rotala su samo nijansu svetlije nego u "Tršavku"(meni se bar tako čini na slici) !!?
Krcko ako Vas kojim slučajem poslušam i pojačam osvetljenje na mom akvarijumu,bilo bi dobro da me posavetujete šta još trbam dodavati da ne bi i alge poludele.
Znači ako Vas ne mrzi da napišete kako održavate ovaj aq. sa Discusima (mislim na w/l;prihranu;podlogu;filtracija;zamena vode itd......).
Iskreno se nadam da reakcija neće da bude :fauna:
:ziveli: :hej:
Moram se ispraviti, u tršavku i nema Ludwigia,ali to ništa bitno ne menja u suštini posta!
 
ZoSo , akvarijum je , fabrički podatak , zapremine 230 l , spoljačnjost 110 x 45 x 51 , bez pripadajuće haube . Podloge nema puno , i u njemu je 215-220 l vode . Filtracija je unutrašnji petokomorni Wet-dry WaveBox sa pumpom protoka 900 l/h . Osvetljenje T8 110 W sa Arcadia reflektorima . Fotoperiod 2x30 W , tajmer 12 h i 2x25 W , kada stignem sa posla ,oko 5-6 h . CO2 i dalje ne dodajem . Nedeljna zamena do 1/3 vode . U podlogu ide Seachem fluorish tabs , po uputstvu proizvođača , kuglice laterita i vulkanit ispod korena , po potrebi . Preko vodene kolone , još uvek Seachem fertiliseri , dok ih imam ;) . Populaciju otocinclusa i caridina su mi umanjili znatno Discusi i Botie , a alge su se stabilizovale nakon godinu - godinu ipo , na poneki primerak aegagropile i pri izmeni neonki pojavi se staghorn . Ako je još nešto zanimljivo , pitaj . Zaboravih opet , Crombotie su ovoga puta preseljene , prerasle su pristojnost i ustupke Discusima pri hranjenju , pa su svojom otimačinom povredile najmanjeg , koga na žalost nisam uspeo da spasem . U ovom akvarijumu je voda podvrgnuta redovnim kontrolama malo ozbiljnijim testiranjem najpristupačnijim profi testovima koje je dozvolio moj džep . Pozdrav
 
Akvarajumi su u fazi mirovanja, stabilni, traju...Pozdrav
 

Attachments

  • DSCF4820-11.jpg
    DSCF4820-11.jpg
    171.9 KB · Pregleda: 17
  • DSCF4817-1.jpg
    DSCF4817-1.jpg
    189.9 KB · Pregleda: 17
  • DSCF4826-1.jpg
    DSCF4826-1.jpg
    218.6 KB · Pregleda: 17
Ide sezona odmora pa je vrlo vazno da se sve dotera u neki red. Svako tumbanje bez pune paznje moze da ode na pogresnu stranu pa zato ostavi sve tako za jesenje dane :)
Biljke su bas lepe, vidi se da brines o njima.
 
Ovde je onako, baš kako napisah-mirovanje. Sistem je stabilan, visoko inertan i održava se samo redovnim izmenama vode, povremenim sečenjem donjih listova ova dva dominantna Echinodorus-a. Pozdrav
 
jel su ove ribe bas velike ovako kao sto izgledaju??? bas su lepe kao i akvarijum ceo :)
 
U dobrim akvarijumskim uslovima i kondiciji mogu da narastu i do 20-21cm u prečniku. Meri se od početka glave do repa, bez peraja. U prirodnom staništu ta veličina je 25cm. Pozdrav