pozdrav..

Yeljo

New Member
24 Jun 2006
7
0
1
Bjelovar
...svima zaljubljenicima u akvaristiku. nadam se da ?u na ovom sajtu razmjenjivati i sticati iskustva, te ugodno provoditi vrijeme :lol: . stavio par slika u galeriju...
 
Yeljo, dobrodosao na ove stranice... :)

Pogledao sam tvoj akvarijum u galeriji ,mislim da je veoma zanimljiv narocito sto se tice njegovih dimenzija (duzina akvarijuma je uocljiva) . Ne bi bilo lose da nesto i napises o zivom svetu u njemu, konkretno koje sve vrste riba drzis u tom akvarijumu. :wink:
 
akv je samogradnja, kompletno od eljezne stalae obu?ene u rigips, ormari?i i poklopac jelovina 2 cm, lakirana mat bezbojnim lakom. staklo je 10mm. dim akv su 130x30x42 unutra je oko 12 vrsta bilja da ne nabrajam. slike su od prije mjesec dana, a sadanji postav: 4 ancistrusa, 12 albino corrydoras aneus, 6 apistogramma nijjseni, 20 hasemania nana, 9 paracherodon innesi, 2 botia morleti i moda par kozica(koje su preivjele u trenutnom postavu)trebao je biti amazona, ali morao sam staviti i botie jer mi se desio mali problem sa puevima(bilje :twisted: ), ali situacija se konsolidirala ve? nakon 2 tjedna, tako da pred boi? botie idu van. planiram jo staviti desetak kom plavog neona. akvarij kona?ni setup bi definirao kao amazonu sa jakim jatom corrya, 2 jata nane +neon te 2 para ili 6 apistrogamma nijjseni. smatram da taj setup odrava akvarij aktivnim, te da jako jato corrya doprinosi boljem ?i?enju dna, a grge?i ?e si prona?i mjesto, to ve? primje?ujemodlu?io sam se na 2 jata tetri jer mi je prvobitni plavi neon boi pasivan, jatile su se za 5, ali slabo pokretne. kad sam stavio 20 nana, neonke su aktivnije, jatnije, a nane su se podijelile u 2 tabora. crvenkasti mujaci dre ljevi srednji sloj vode, a ukastosrebrnkaste enke desni.aktivnosti doprinose izleti nana u drugi kraj i prekrasna naganjanja mujaka sa enkama... :lol:
 
Cao Yeljo

Pozdrav i od mene i dobrodoslica.
Lep akvarijum imas, svidjaju mi se te dimenzije. A i kako si ga uredio. Amazon je nepresusan izvor ideja za uredjenje akvarijuma, sto se mene tice uvek me odusevi takav set-up.
 
Dobrodoslica i smoje strane :)

Lep akvarijum nema sta a ima i velikih mogucnosti za unapredjenje.

Sto se tice Botia nema veze jer se ti nisi opredelio za biotop a kao sto rece one su sredile stvar sa puzevima.
 
Srdacan pozdrav i od mene :D

Imas akvarijum kakv se samo pozeleti moze. Sam si ga izradio pa verujem da je tako zadovoljstvo vece.

Mirka.
 
POzdrav Yeljo!
Tek sada sam uspela da vidim, pa ti imash moju omiljenu postavu riba. Apistogramme, sa tetrama, u lepo ubiljenom akvarijumu. Tek odskora sam se uverila u to da za takva jata tetri i za lep napredak bilja neshto najbolje je tako upadljivo dug akvarijum, sa malom visinom. Sad za shirinu ne znam kako ide sa apistogramama, ali verujem da im je ipak dovoljno da se rasporede lepo po dnu. Inache, da ne govorim da je nijjseni jedan od najlepshih apistograma. Nekad sam i sam adrzala agassizije i cacatoideuse, ali nijjsenije nikad nisam mogla naci.Chula sam da traze izuzetno meku vodu..istina ili mit?
Hajde, ako budesh u prilici a napravish neku sliku nijjsenija za nas ovde, to bi bash bilo divno. Preferiram zenke, imaju mi bash dosta lepshe boje, ili je to bilo zbog slika koje sam do sada uspela da vidim...
Stvarno sam odushevljena tvojim akvarijumom, svaka chast!, Vidi se da si u svakom trenu znao shta radish!
 
Ovo sto vidim u galeriji je skroz po mom ukusu. Izuzetno!
Nadam se da ces da nas obradujes jos nekom slikom.
Steta sto kod nas retko vidjam ovakve postavke, pa mogu samo da pozelim da se ovdasnja akvaristika razvija u tom pravcu.