Pre stavljanja u terarijum

jan100

New Member
21 Oktobar 2010
4
0
1
Moram ovo da vas pitam...koru od drveta koju hocu da ubacim u ter. mogu da uzmem u divljini, zar ne? Da bih dezinfikovao tu koru ja je moram staviti u rernu i drzati tu 20 min. na 200c ?

I onaj kokosov orah...to samo kupim u prodavnici, prepolovim, iscedim onaj sok iz njega, izvadim ono belo, properem vrelom vodom i onda isto stavim u rernu na 20 min. i to je to?



I jos ovo...da li maloj geniculati treba stavljati posudicu sa vodom ili samo treba dobro vlaziti?
 
Pazi samo da ti ne izgori kora u rerni...moras pratiti proces u rerni

Mozes dezinfikovati i na neke druge nacine o tome smo vec pisali ovde

Sto se tice
A. geniculata-e , ja sam obavezno stavljao posudu sa vodom i to je sve....probleme na taj nacin nisam imao.
 
I koru od drveta i kokosov orah mozes da dezinfikujes kao sto je rekao Fauna a mozes i da prokuvas , stavis da se osusi (mozes i u rerni) i to ti je to.
Sto se tice A.Geniculata-e , njoj ne treba (ne skodi ali je nepotrebno) posuda sa vodom jer sve male T piju vodu iz treseta . Jedan manji deo treseta nafajtas vodom i resio si problem . Samo nam nisi rekao kolika ja T ? ;)
 
Slazem se, dok je mala A.Geniculata-a da se fajta jedan deo treseta ali ipak kada malo poraste mislim da je bolje, hocu reci, lakse je postaviti neku posudu sa vodom (cep od flase SLIKA )jer kod natopljenog treseta ne mozemo precizno odrediti koliko je potrebno fajtati a da ne preteramo. Ovo je moje licno iskustvo gde sam bio zadovljan sa ovakvim nacinom.
Inace, da napomenem, ova vrsta ne trazi puno vlaznosti u terarijumu i o tome treba voditi racuna koliko se kvasi podloga (treset) u kutiji gde je drzimo.
 
Znaci koru od drveta i kokosov orah samo prokuvati u vreloj vodi i potom osusiti...siguran sam da to vazi i za kamenje... :D

T nisam jos dobio, samo se pripremam unapred da ne bih kasnije nesto zabrljao...ali bi trebala imati oko 3-4 cm koliko znam :)

Hvala ljudi :ziveli::hej:
 
To sto si ti uradio , to je pametno . Vecina ljudi (bar po mom iskustvu) sto kupuju T , prvo je kupi pa se raspituje o njoj . A sto se tice kamena , postupak je isti kao i sa drvetom . Ako treba neka pomoc , tu smo .Pozz i srecno sa novom T ;)
 
Hvala puno, Vukjaklija...ja to zbog T, ne zelim da joj se desi nesto mojom krivicom... :))

Hvala jos jednom. :hej: