prestrasene duge

BUBICA 78

Member
11 Novembar 2005
39
0
6
RIJEKA
ovo je jedan jedini put da sam ih uspjela uslikati sve skupa i da su bile mirne.jer su te ribe jako brze, i stalno u pokretu, tako da ih cesto vise puta moram uslikavati da bi dobila jedna bolju sliku.
Ne zna zasto su se ovaj put prestrasile, ali tada formiraju kampaktnu grupu i izblijede..kao sto se moze vidjeti na slici.
Rijec je o vrstama M.trifasciata, M.boesemani
 
Nema veze sto nisu lepse obojene tj. sto su uplasene, drugi put bice bolje. :wink:
Moram priznati bez obzira na to sto nisi zadovoljna zbog duginih boja , fotografija je jako lepo uspala. :)
 
I meni se jako svidja fotografija, a i akvarijum, sa ovim biljchicama, deluje mi jako lepo...volela bi da vidim ceo, jel moze? :D
Duge su prelepe.....
 
Duge po meni i ne vole jako svetlo, a ?ini mi se da je u tvom akvarijumu malo ja?e. Isto tako one iako veoma aktivne i brze ribe znaju jednostavno sve da stanu i da miruju, bez neke obojenosti. U po?etku me je to bunilo i mislio sam da im neto ne odgovara, da su bolesne i ko zna ta sve nisam misilo. Primetio sam da se to naj?e?e deava u toku samog dana, dok ujutru i uve?e iste te ribe vra?aju svoje neverovatne boje i svoju stalnu aktivnost.
Ne brini se nita sa tvojim Dugama je sve u redu. Ako moe smanji malo svetlo, ubaci im malo vie vegetacije koja ?e im praviti senku i vide?e promenu u njihovom ponaanju i koloritetu.
ps. Duge je teko jasno slikati bez blica.
 
evo ovako izgleda cijali akvarijum.
osvjetljenje je 2x30 plus bijeli reflektori.. meni se mozda cini da je premalo svijetla, jer mi biljke rastu vise po dnu,...tako se moze primjetiti da mi s.subulata(lijevi kut) tako raste..po dnu.tako da kako ima malo visokih biljaka akva. izgleda da je mozda previse osvijetljen..
akv je inace 240L cayman org.
koliko je tebi Mrvice jacina svijetla ? tek toliko da usporedim ..
 
I nije neko jako osvetljenje, mada mi se to u?inilo po prvoj slici jer je slikana bez blica, a kaem da je Duge jako teko slikati bez blica. Kod mene je ja?e osvetljenje i za akvarijum 105x45x45 koristim isto 2x30w, a od skoro i 2 halogene od po 25w koje rade uporedo sa neonkama. Hauba je cela ofarbana srebrnom bojom iznutra zbog refleksije. Halogene mi slue tu samo dok ne instaliram jo jednu neonku koja ?eka da bude montirana (valjda ?u na?i malo vremena i za to) i koja ne?e raditi svo vreme, ve? samo par sati zbog biljaka.
Predloio bi ti da na zadnju stranu postavi crnu pozadinu koja ?e Dugama pruiti neku sigurnost i da unese jo neke biljke. Treba imati u vidu da su Duge ribe koje su iz reka i jezera i da im je prirodno stanite blizina obale gde ima gomila potopljene vegetacije, granja, panjeva i gde mogu da se skrivaju ako se osete ugroenim, a imaju i otvorenog prostora za plivanje.
Sliku mog akvarijuma ima u predstavljanju u ovoj temi http://www.beke.co.nz/forum/viewtopic.php?t=390&start=15
Slike su malo starije ali ?u videti uskoro da postavim nove jer je dolo do nekih malih promena posle leta kada sam skoro skuvao sve biljke.