Presvlacenje Leopard gekona

markan-parkan

Member
10 Oktobar 2017
35
5
8
41
Beograd
Pozdrav svima.
Imam zenkicu Leoparda staru 5 meseci. Kod mene se uspesno presvlacila 2 puta. Sve po propisu, zoo med skloniste sa vlaznim tresetom.
Ono sto me interesuje je sledece. Evo i posle drugog presvlacenja neki prsti su beli. Neki samo na vrhu tj nokat, neki od plola. Nisu kao sto sam video po netu onako od korena prstiju pa zaperutano. Pa me interesuje da li je to sara gekona ili je ostatak mrtve koze. Da napomenem jos jednom. Nema nikakvog zadebljanja, niti da se vidi da je zaperutano. Morf je mack snow jungle ako nesto znaci da se ustanovi da li je sara ili koza. Probacu da ubacim sliku.
Fauna bih mi bio najpogodniji za ovaj problem, ali su dobrodosli i drugi ako ih ima :)
 
Last edited by a moderator:
Nameravam. Uzeo bih nekog muzjaka, neki ludacki morf, da malci budu fensi boja.
Ne znam da li si mislio da je uparim sa tvojim muzjakom, ono kao kod pasa. Ne znam kako to kod gustera ide
 
Ne znam da li si mislio da je uparim sa tvojim muzjakom, ono kao kod pasa. Ne znam kako to kod gustera ide
Nazalost nemam vise muzjaka, ali to ne znaci da ih necu imati, planiram opet u sledecoj godini nabaviti odredjene forme. Inace, trebao bi da paris zenku, steta je lepo odnegovane gustere ne razmnozavati.
 
Hvalva na tome "lepo odnegovana". Trudio sam se :)
Kazem ti. Uzimam jos jedan terarijum za muzjaka, i muzjaka neki ludi morf. Ova moja je skoro pa kao standard,
mack snow jungle morf, samo nema jarko zute pege. Samo da razmislim koji bi to ludi morf muzjaka bio. Da potomci budu ludilo :)
 
  • Like
Reactions: Fauna
Zenka snese u prvom parenju dva jajeta, u toku prve godine moze 6 -8 komada (na svakih 25 dana moze da nosi jaja).
U drugoj godoni od 12 -16 jaja.

btw
ako treba inkubacija jaja, napravio sam DIY inkubator sa velikim kapacitetom .;)
 
Fauna, sta miskis o ovom inkubatiru. Doduse je za pilice. Ali ima digitalno podesavanje temperature, vlage, ventilacie.
 
Ili ovaj. Pise kao za reptile
 
Resio sam. Ovaj cu. Staje 7 kokosijih jaja. Onda bi trebalo gekonovih oko 20 kom
I greska u pisanju. Imkubator 😂
 

Attachments

  • Imkubator.jpg
    Imkubator.jpg
    88.6 KB · Pregleda: 4