Problem sa gupikama!

djotasabac

New Member
13 Septembar 2010
6
0
1
Imam problem sa gupikama. Jedna po jedna zadnjih desetak dana se polako izdvajaju u cosak akvarijuma na povrsinu i jedva da se pomeraju. Tako u mestu plivaju dan,dva i onda uginu ! Neznam u cemu je problem! Do sada je uginulo njih pet,sest i muzjaci i zenke ,dok drugim ribicama nije nista imam Ksifo,Platike,Blek Moli,Neonke,zebrice...Akvarijum je oko 90 litara.
 
Pogledaj ovde "Umrtvljeno ponasanje" http://www.beke.co.nz/threads/bakterijska-oboljenja-riba.2550/

Popravi kvalitet vode jer je to najvazniji uzrok koji rusi imuni sistem riba. Poboljsaj filtriranje vode, menjaj redovno vodu, nemoj da dodajes prekomerno hranu, drzi ograniceni broj riba shodno zapremini vode itd.
To sto su jedne ribe ok a druge boluju neznaci da i te druge nisu ugrozene. One imaju samo jaci imunitet i samo je pitanje kada ce i one doci na red.
U medjuvremenu probaj da izmesas hranu sa nekim gram negativnim antibiotikom pa vidi kako se stvari razvijaju ALI ti moras da popravis uslove u akvarijumu.
 
Nasao sam problem a on je krvno srodstvo od kad sam prestao da kupujem ribice od coveka koji ne vodi racuna o tome ni jedna mi nije uginula!