Produzni kabal

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Kada imamo jedan dobro opremljen akvarijum sa dosta tehnickih stvari kao sto su grejac, vazdusna pumpa, "power head"pumpa, sijalicna osvetljenja,...sl., svakako da moramo imati produzni kabal sa dovoljno uticnica za sve te prikljucke.
Evo jedna Nemacka firma "Brennenstuhl" ima u ponudi veoma korisne produzne kable sa sasvim dovoljnim brojem mesta za uticnice i jos jednim veoma korisnim dodatkom za nas akvariste -tajmerom. :D
 

Attachments

  • produzni_kabal.jpg
    produzni_kabal.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 212
  • produzni_kabal2.jpg
    produzni_kabal2.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 212
za 50 eura u hrvatskoj mozes kupiti 10 takvih kablova (bez tajmera) ili 5 kablova i pet tajmera, u srbiji vjerujem jos vise ... jel razumijes sta hocu reci?
 
Za moj akvarij takav produni sa 6 mjesta za uticnice je nedovoljan!
Imam dva produna sa po 6 mjesta...uas :( kad shvatim koliko struje meni treba
I taj timer da li se moe podesiti posebno za svaku uticnicu ili ne? Znam da zvuci malo glupo pitanje, ali ja i tehnika...ko krava i kozmetika (ne znam kakva je mogucnost digitalnog timera, jer moja dva su mehanicka).
 
Nije tako! [Broken External Image]:http://www.smileys.ws/sm/action/00000068.gif

Kako ja ne mogu da kupim to ovde sto ti kazes, u tom slucaju jos manja je verovatnoca da i ti mozes. Evo sada da objasnim, zasto?

Prvo, kvalitetan i produzn kabal nije ni malo jeftin! To mogu licno da potvrdim jer sam ovih dana pravio kvalitetan produzni kabal ,kupovao sam pojedinacno sve sto je bilo potrebno ,kvalitetan kabal (licnasti-gumirani) , kvalitetnu uticnicu (komb, bakelita-keramike-gume) i razvodnik sa tri uticnice (takodje komb. bakelita-keramike-gume) bez prekidaca i osiguraca, znaci obican samo kvalitetan mali produzni kabal . Mogu ti reci da me je izasao prilicno skuplje nego oni nasmikani na pijacama i u radnjama sa prekidacem.

Drugo, ovde dobijas i kvalitetan tajmer koji je spojen sa dva mesta za prikljucke. Nemoj porediti tajmere na pijaci i buvljacima koji su sumnjivog kvaliteta i pitanje je koliko su dugotrajni i pouzdani. Nije isto kupiti sat na buvljaku nepoznate marke ili jedan FOSSIL.

Moje licno misljenje je, da ovaj produzni kabal sa tajmerom jeste skup za nase uslove i nas dzep ali ako zelimo kvalitetno nesto, to moramo i da platimo. Ja licno ne volim da koristim obicne plasticne produzne kablove koji su potencionalni pozar u kuci. Uzmi jednom prilikom otvori ga i pogledaj unutra malo , sve ce ti biti jasno.
Ovaj Brennenstuhl-ov produzni kabal unutar nosi i osigurac koji ti cuva tehnicke uredjaje od mogucih problema (variranja napona ,grmljavine i sl...).

Eto,...to j nekoe moje vidjenje.[Broken External Image]:http://www.websmileys.com/sm/smoking/rauch23.gif
 
Prethodni moj post je bio odgovor na Chubby-vo pitanje.[Broken External Image]:http://www.smileys.ws/sm/action/00000023.gif

A tebi Jasenka, preporucio bi da uzmes one razvodnike (kod nas se to zove "lopov") i razdelis svako mesto koje ti treba. I tako ces koristiti samo jedan produzni kabal sa dosta vise mesta.
Inace na ovome prikazanom Brennenstuhl-ovom produznom kablu samo dva mesta su povezana sa tajmerom, sto je sasvim dovoljno .
 
rasprava polako prelazi u cjenkanje, al ja bi jos rekao samo ovo - u RH za 2 eura mozes kupit produzni kabel,a za 5 eura mozes kupiti odlican produzni kabel- imam ih nekoliko kod kuce i jos niti jedan nije otkazao. za jos 5 eura mozes kupiti dobar tajmer koji radi godinama, a nema ustvari nista drugo i ne treba, T-komad dode jos euro pa onda imas 2 uticnice na jedan tajmer( jedino sto se pale i gase u isto vrijeme).
... i sto je najbolje imas jos 40 eura :D

PS. struja oko akvarija mi je oduvijek bila zanimljiva koliko i ribe :D tako da sam vec nekoliko puta zavrsio na sred sobe u totalnom black-outu, to je bilo u vrijeme zescih eksperimenata i neizoliranih kablova, spojeva "sve preko jednog prekidaca-uradi sam" i sl.
 
E vidis Chubby, kod nas za 5 eura mozes samo da dobijes "plastikanca"(produzni kabal) a nesto kvalitetnije kao ja sto sam uradio, platio sam oko 8 eura. Znaci najprostiji kabal sa tri mesta za prikljucke( bez prekidaca ) ali samo od kvalitetnog materijala. Takav produzni kabal slicnog kvaliteta kada kupujes napravljen, kosta vise od 8 eura.

Ne radi se ovde o nekom cenkanju , niti sam zeleo to da predstavim. Ovde je na prvom mestu moja zelja bila, da prikazem funkcionalnost tog kabla a zatim i kvalitet. Nije problem tako nesto slicno napraviti, po dosta nizoj ceni ali sigurno ne mozemo ocekivati za male pare prakticno i kvalitetno. Ja recimo, dosta cenim i kvalitet, jer imao sam dosta losa iskustva sa jeftinom i nekvalitetnom robom.

Ne znam da li me razumes sta sam hteo reci...?[Broken External Image]:http://www.websmileys.com/sm/smoking/rauch23.gif