projekt hypan-stina ver1.0 beta

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
Eto ga na, sad kad imam net, mogu trkeljat... :lol:

Uglavnom, ovaj put igra ide za ozbiljno...
U svojoj sobi radim novi akvarij 60*30*45(v) koji ima originale poklopac pa ?e estetski izgledat ljepo(poklopac je 60*30 -razlog malog akvarija!)
Unutra ide samo voda... svježa voda... i aquaclear filter 300, te jedan powerhead od 500l/h(ili 1000!).
U taj akvarij bacam dvije pečine, i nekoliko kamenčića na golo staklo, te 3*L333(mislim da je 1M+2 ž) i 2*L201(M+ ž)!!

Plan mi je vodit bilješke oko promjene vode, hrane, te zapažanja poprašena slikom...
Nakon mjesec dana(toliko im dajem da se aklimatiziraju u novom okolišu), intenzivnog hranjenja( grindali, ponekad tubifexi, mesne tablete, spirulina tablete, domalči mix hrana)
pri temperaturi između 28-30 ° okupat ću se u mrijestu...

Imao sam plan to napravit sa vedrinim zebrama, al 250jura mi je bilo too much... daleko od toga da riba to ne vrijedi s obzirom da je taman ušla u spolnu zrelost...

prijedlozi/komentari, sve je dobrodošlo...urednik se vratio pun elana :twisted:
 
'ajd da malo trkeljisemo ... :lol:

Prvo sto bih prokomentarisao i ne bih se slozio sa tobom (a znam da i ti samnom neces sloziti :lol: ) to sto si postavio u takvom malom akvarijumu dve razlicite vrste Hypancistrus-a Naravno to je neko moje misljenje sa kojim se mozda i neko drugi nece sloziti. Svi dobro znamo kako traljavo ide taj mrest skoro svih Hypancistrus-a i bas iz tih razloga trebalo bi mnogo sta promeniti od dosadasnjih pristupa na koje nalecemo i citamo po raznim sajtovima (planet catfish ..sl) . Pogledajmo samo koliko ima razlicitih metoda mresta kod nekih vec oprobanih vrsta (recimo ancistrusa ) .
Ja bih L333 i L201 razdvajao u posebne akvarijume i dao im najbolje uslove sto se mogu dati. Ne znam da li je pametan potez postavljati golo dno bez podloge i biljnog dekora kada dobro znamo da oni takav dekor traze.

U svakom slucaju ja bih najiskrenije zelo da uspes u takvom poduhvatu i zelim ti 100% uspeh. :D
 
Jes, imaš pravo... 2 vrste nisu pametne u akvariju, hibridizacija je vrlo moguča.. al nečeš vjerovat, mislio sam i na to... :lol:
Dok ne napravim drugi akvarij, odma ispod ovog na polici, ovako ?e situacija bit...

Pijesak sam odlu?čo da ne stavljam baš zbog detritusa i živih crvi... jednostavno iz iskustva mislim da će bit bolje bez toga... a tako i tako ce večinu vremena u špiljama provest pa ono...

Inače, nije da se neću složit sa tobom... :lol: 8)
 
Stina said:
...Pijesak sam odlu?io da ne stavljam bađ zbog detritusa i živih crvi... jednostavno iz iskustva mislim da će bit bolje bez toga...

Ok. problem podloge i tubifex-a moze da se resi na drugi nacin ali mislim da na takav nacin uznemirujes svoje ribe...Naime , dobro znamo da svetla podloga (ovde moze da dno bez podloge reflektuje osvetljenje u poklopcu :wink: ) moze da utice na ribe i da se odrazi kroz neke karakteristicne pojave kao sto su gubljenje boje na ribama. Dobro, ne mora se to odraziti kod svake vrste ali mi jos ne znao za L333 i L201 na sta moze da se odrazi...mozda na mrest... Jel tako? :wink:

Pazi , ja samo razmisljam jer volim sve dobro da razmotrim pre nego sto se za nesto odlucim da radim. Zato je bolje ovako medjusobno prodiskutovati jer vise ljudi moze bolje da vidi nego jedan covek. Voleo bih da se jos neko ukljuci u diskusiju sa nekim idejama kako bi ti pomogli da sto bolje startujes sa ovim prelepim ribama.
:D
 
Stavljam crnu mat podlogu ispod stakla... mislim da refleksije nebi trebalo biti... :?:
također nemam ni biljaka, tako da razmišljam da uklonim reflektor iz poklopca, kako bi svjetlo bilo što prigušenije...

Eh da, ljudi ih mrijeste na goloj podlozi... a kažem ti , te ribe večinu dana provode u špiljama, i mogu slobodno da ti kažem da je hypancistrus tank defintivno najdosadniji tank u prostoriji, tu se preko dana ništa ne kreče ako su ribe site i zdrave...
To su ti nočne ptice :lol:
 
a mene boli glava i učim matematiku, pa ne mogu dat neki pametan savjet trenutno, osim da sam se upravo sjetio nekih funkcija, sinusoidalnih...ono , linija ide gore-dole pa me to podsjetilo na nekog... E moj Stina, vratit ćeš se ti na punu sobu akvarija, i L-ova i Corya,kak mi se čini isto ko i ja jednog dana nadam se :lol:
naravno, s dodatkom morskog :wink:
 
Ma imao sam ja jedno vrijeme krizu kad sam ih htio prodat, al onda me razum sustigao...
Treba bit dosljedan sebi i treba napravit neke sitne ciljeve u životu, pogotovo nešto sitno kao mrijest L-brojeva...
Em ?u si bit prvi u Hrvata, em ?u napravit neku unutrašnju satisfakciju, em ih ne?u prodat u bezcijenje...

Imaš ti pravo Vedro, Život je sinusoida... :wink:
 
jesi ziher da ćeš bit prvi u rvatač nisu svi uzgajivači na netu, niti se svi stari maheri druže s ljudima (opčenito) :lol:

i ego u kanticu..radi to za sebe i svoj gučt, a ne za privilegiju da budeč prvi bilo gdje, pa makar i u svom selu.. (ne mislim tu da je Jaska selo,ali..kužiš kaj mislim :lol: )
 
ma najžalosnije od svega jest to da ?u bit prvi u rvata, da nema nikog osim mene i da sam jedini zagrizo kak se spada.
eto, surova istina.

stariji nek mrijeste ancistruse sp. , koje nazivaju dolichopterus iako to ocito nije, a oni "skriveni" u preostalih 4 milijuna stanovnika, nek si kupe nekog L-brojčeka za 39,90kn pa nek ga "mrijeste" kad su ŠKRTI dat za bilo što iznad toga.

Eto, jad jadova, a ne ego egova...
- sav sam bezvezan... ego van iz kantice :lol:
 
Novi update...
Kako verzija programa ide dalje, iznosi se 1.1 beta :lol:
Šala mala,
Uglavnom inspiriran ovim setup-om za mrijest h.zebri, odlu?io sam se da ću možda ipak napravit sloj pijeska, koji daje akvariju natural look... a iskreno i RioXingu look! :wink:

BTW upravo mi je javljeno da sam dobio sponzorstvo za dva Juwel Rekord60 modela, bit će da neki ljudi cijene to što pokušavam napravit i samim time iskreno govoreči dobijaju moju naklonost :D

Sad ?e mi u sobi stajat tri akvarij sa original poklopcem, što će mi uvelike poboljšat estetiku, a samim time ću ja bit zadovoljniji, a po 2 do eventualno 3 ribe na 60litara je gotovo idealno za mrijest! :wink:
Stvari se razvijaju ka pravom putu!! :D 8)
 

Attachments

  • post-9-1083023323__custom_.jpg
    post-9-1083023323__custom_.jpg
    24.5 KB · Pregleda: 35