Rasbora heteromorpha-Harlekin rasbora

Jedan mali update na ovu temu.

Iz nekih ranijih postavki ostale su mi tri razbore (muzjaci). Nedavno se, zahvaljujuci zalaganju prijatelja u akvarijum uselilo jato od 20 razbora. Sa starosedeocima su formirale jato koje zaista lepo izgleda. Iako moj akvarijum nije cisto biljni (trudim se da ono budu sto bolje) one su jedna od najboljih u kombinaciji za tu vrstu akvarijuma. Male, druzeljubive, neagresivne....jednom reci-simpaticne.
 

Attachments

  • DSCN0613.jpg
    DSCN0613.jpg
    59.5 KB · Pregleda: 16
  • DSCN0616.jpg
    DSCN0616.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 16
  • DSCN0692.jpg
    DSCN0692.jpg
    79.5 KB · Pregleda: 14
Super su razbore, posebno ove tvoje hand picked :)
Mislim da su idealno resenje za dobro ubiljene akvarijume, bas kao sto je ovaj tvoj Mirka. Cak sam se razmisljao da ih stavim kod mene u biljni sa dikusima koliko mi se svidelo veliko jato. Mozda su previse zivahne za diskuse, a i ne uklapaju mi se po nekoj seleciji po "biotopu".
Inace, bas ti lep taj akvarijum.
 
Sve te manje rasbore su fantasticne u jednom biljnom akvarijumu bas iz razloga sto se tako grupisu i sto su izuzetno mirne.
Jos jedna dobra opcija su i emerald eye rasbora jer su male a isto tako miroljubive pa za manji akvarijum su kao stvorene.
 
Uh Eddie koja sreca da se ne uklopise u biotop.:ebote: A jos veca sreca sto ne odose na cuvanje kod oskara...Samo..kako ti ruka ne zadrhta i ne zahvati neku rio tetru, cisto da se razbije monotonije...:p
I...hvala ti za lepo misljenje o akvarijumu. valjam_se

Bobane ona emerald eye razbora, ipak mi je nekako manje interesantna od ove koju ja jednom nazvah "obicna" . Verovatno je ovo misljenje uslovilo to sto je nikada nisam videla uzivo.

Mada zivahne i brze imaju malo muka sa skalarima u mrestu. Razbijaju im jato i potiskuju u drugi plan. Situacija je sada ta, verovatno ce se promeniti sa izdvajanjem jednog para.
Za njihovu potpunu lepotu ne treba ih spajati sa nekim vecim i agresivnijim ribama.
 
Rio tetre ostavljamo za sledeci put, prvo da se pokazes sa razborama.
Razbore jesu miroljubive i dobre ribe za ukrasne biljne akvarijume, ali mislim da su, narocito pri hranjenju, izuzetno zivahne i halapljive sto diskusima moze da smeta. Naravno, nije to presudilo da ove odu za Kucevo...:):):)