Red je i od Mrvice

mrvica

Member
5 Novembar 2004
176
0
16
Beograd
Evo da i ja pozdravim sve domacine u ovoj kuci, a narocito Bobana koga sam imao prilike i licno da upoznam.
Vidim da u ovoj kuci ima dosta poznatih lica i imena i jako mi je drago zbog toga.
Za sada samo pozdrav a nekom drugom prilikom cu se malo bolje predstaviti onima koji me ne znaju.
 
I ovde da se zahvalim na dobro dolici svima, pa i da se predstavim.
Akvaristikom se zanimam tek nekih 11 meseci i zahvaljujuci dobrim ljudima, sam uspeo da od 40 lit., pa preko 60, dodjem i do mog maksimuma (tj. maksimuma stana) od 212 lit. zapremine.
akvarijum je dimenzija 105x45x45 i trenutno izgleda ovako:
 

Attachments

  • akvarijum.jpg
    akvarijum.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 87
Nisam jo uao u tos sa ovim sajtom ali se nadam da cu se snaci.
Da dodam jo u akvarijumu trenutno drim:
Melanotaenija boesemani 3 para
Melanotaenija praecox 2 para
Melanotaenija lacustris 2 para
Psudomugil furcatus 1 mujak i 3 enke
Glossolepis incisus 10 kom (jos mi nisu rekli ko je ko, mladi su :lol: )
Corydoras paleatus 4 kom
Corydoras aenes 1 kom
Corydoras albino 2 kom
1 Amonijer i 1 Leteca lisica od algara
i trenutno su jo tu 1 par Ramirezija, 1 par apistorama agasizzi i 1 par apistograma kakatodues (koji cekaju da budu poklonjeni).
Trenutno nije guva ali izbacivanjem apistograma pravim jo malo mesta a ostale ribe su jo mlade tako da nije neka guva.
Biljaka imam dosta vrsta, ali cu o njima drugi put.

ps. ja i latinski nazivi nismo ba prijatelji, pa ce te razumeti postojece greke.
 
Mrvica said:
...akvarijum je dimenzija 105x45x45 i trenutno izgleda ovako:

Hmm... izgleda da je opet nesto zapelo sa upload-om slika :? Pogledaj Mrvice kolika ti je velicina slike , mislim da preko 100 kb ne moze da se izvrsi upload
 
Vidim da je sada sve ok. :wink:

Sto se tice akvarijuma i uredjenja ,hm..lepo je sve uklopljeno , dopada mi se sto si akcenat dao na bilje, sto ja jako puno cenim. Akvarijum bez bilja za mene je kao " kapa bez glave " (he he ..ala je ovo bilo neko poredjenje :lol: ) .. Da..da , da se neko ne bi naljutio od "ciklidasa" njih tu ne ubrajam , znam da Malawi akvarijum ne ide sa biljem.:wink:
 
Odmah se vidi da si ljubitelj rainbow riba. Vrlo lep izbor za akvarijum. Pored toga mogu da kazem da se izgled tvog akvarijuma ne uklapa u tih jedanaest meseci. Deluje mi mnogo zrelije :) To je samo dokaz da ovakva mesta vrede i da ima rezultata.
Akvarijum ti je prelep i ne bi bilo lose da postavis neke slike sa vise detalja da i drugi akvaristi vide sve to.

Na fazone sajta ces da se priviknes. To ide sa vremenom i nebrini se. Svaki problem koji imas sa sajtom napisi u odgovarajucem forimu pa da vidimo sta moze da se resesi a kako stvari stoje sve je resivo :)
 
Tako je Bobane, postao sam ljubitelj Rainbow fish i to samo na osnovu prica sa drugog foruma.
Slike koje sam video na http://members.optushome.com.au/chelmon/ su me ostavile bez daha i prosto sam se zaljubio u njih. Naravno da sam imao problema sa nabavljanjem istih ovde ali i to sam uspeo da reim zahvaljujuci nekima.
Konkretno za Glossolepise sam cekao priliku 3 meseca i tu mi je svesrdno pomogao Oktopus. Ovom prilikom jedno veliko hvala Lazi i za lekove za ribice, i za biljke, i za svoje znanje koje je delom preneo na mene.
to se tice samog akvarijuma, zahvaljujuci ljudima dobre volje, dosta sam naucio o akvaristici za kratko vreme. Svojim poklonima u vidu riba, biljaka, literature, oni su me primorali da jo vie ucim pod "stare" dane. Sve ostalo se nekako samo slagalo i na kraju sam doplivao do ove tacke.
Biljaka imam dosta u aq. i imam slike detalja, pa cu prvom prilikom da postavim i njih.
Moda je ovo malo konfuzno napisano ali piem na poslu pa me povemeno prekidaju :x , sram ih bilo :lol: .
 
Da malo nastavim sa pocetim.
U akvarijumu imam gomilu biljaka, mada nisam strucnjak za njih poneto sam i naucio o njima. Veliku vecinu sam dobio, a kako sam i dobijao i kako su se razmnoavale, tako sam i delio.
Latinske nazive nisam znao do skoro kada mi je svratio prijatelj i sve popisao. To bi odprilike bilo ovako:
Echinodorus -bleheri, amazonicus,ozeleot,parviflorus
Hygrophilla -difformis, polysperma, Tropic sunset, angustofolia,corymbosa
Valisnerria -gigantea, spiralis
Vesycularia dubyana,
Microsorrium pteropus,
Anubias nana,
Sagitaria subulata (forma pusila) i jo jedna vrsta ne znam koja forma (malo vilja),
Nymphaea zenkeri (Lotus tigar red),
Cryptocoryne -potenderifolia, wendetii, wilissii i usterriana (ili aponogetofila),
Ludwigia repens,
Amania senegalenzis,gracilis,
i Althenatera rainickii.
Ako ima slovnih greaka ne zamerite, zapisnicar je pio pivo :lol: .
Znam da je veliko arenilo ali nisam mogao da odolim a da ih ne posadim.
i za kraj nekoliko slika izbliza.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 53
  • 2_187.jpg
    2_187.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 35
  • 3.jpg
    3.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 47
Veoma bitna stvar kod tvog akvarijuma ,sto je vrlo rano uspostavljena bioloska ravnoteza u njemu . I mislim da iz dana u dan ,iz meseca u mesec tvoj akvarijum bice sve lepsi i lepsi. Mogu samo da zamislim recimo, posle godinu dana kako ce izgledati ovaj akvarijum.. :wink:
 
Akvarijum radi od polovine avgusta, kada sam u njega nasuo 100 lit. stare vode (iz 3 manja akvarijuma), dodao oko 85 lit nove i prebacio podlogu uz manji dodatak nove. I pored ubedjivanja nekih da sam samo izvrio zamenu vode, ja sam ga ciklao jo 10 dana na stari filter, uz ciklanje novog kanistera.
Biljke su narasle i ja ih redovno kreem i proredjujem jer mi treba prostor za Duge koje su izvrsni plivaci.

Vremenom su biljke narasle i dodate su nove da bi izgledalo kao na pocetku teme.

Okto pa ta si ti mislio? Naravno da su zajedno pili pivo, nije ljudski da neko pije a neko da gleda :lol: .
 

Attachments

  • pocetak.jpg
    pocetak.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 30
Mrvo znas da vise nemam raci za tvoj akvarijum. Od njega samo dobijam komplekse. :lol:
Naravno da se salim, ali zans i sam moj prolem zvani biljke pa kad opet imas slobodnog viska prijavi, njih nikad dosta.
Pozdravljam te, i ne zaboravi na moj problem. Mirka :wink: