Resun mini filter??

zevalicans

Member
31 Oktobar 2009
80
0
6
Novi Sad
Imam akvarijum od 37 l ( 60*25*25) i u njemu malu koloniju Neolamprologus multifasciatus.
Filtracija je Resun mini filter potopni sa rasprasivacem za vazduh protoka 200l/h. Moj problem je sto kada je u radu strujanje vode je veliko a na njemu ne postoji regulator jacine protoka vode... Da li to strujenje vode smeta ovim skoljkasima jer vidim da kada filter radi oni stoje iznad svoje skoljke i jako brzo pomeraju peraja i kao da se bore sa strujom...da li to na duze staze moze da bude problem ili da menjam filter?
Hvala na odgovorima
 
Taj filtet je predvidjen za akvarijum do 60 l pa zato bi trebalo da je sve u reduM
Ako je ipak protok preveliki to lepo vidis kada hranis ribe jer hrana leti nosena vodenim tokom. Mislim da taj filter nema tu snagu.
Da ribama to bas smeta one bi se zavukle negde u cosak gde je mirnija voda.
Ipak na kraju ti znas kakvo je pravo stanje pa mozes najbolje I da procenis.
 
Ne vidim da im predstavlja neki veliki problem....kada ih hranim izlaze i do polovine vodenog stuba i hvataju hranu sam malko brze masu perajima i kao da se bore sa vodenom strujom...dobila sam savet da uvucem izbusenu cev ali to nije mnogo smanjilo protok vode...da pise da je za akvarijum do 60 l i u uputstvu pise pomeriti regulator jacine kojeg nema:ebote: ( verovatno uputstvo za neki drugi filter) Jednostavno im iskljucim na neko vreme da se malo "odmore" ,nekih pola sata pa opet ukljucim
Hvala na odgovoru :hej:
 
Samo resun mini za akvarijume do 60 l, nema regulator jacine, akvarijum je 60*25*26, svi su se sad uselili u skoljke blize fileru jer je strujanje tu manje,