Saran u aq. HITNOO ???....

SrdjanLe.

Member
8 Septembar 2013
44
0
6
35
leskovac
Zamolio bih sve clanove da mi daju neki odgovor u sto kracem roku.Nadam se da nisam dosadan jer malo vreme prodje i eto mene sa neko pitanje?
Danas mi je brat bio na jezero i ulovio mi je dva mala sarancica ne znam kako se zovu tj.koje vrste.E sad mene zanima da li mogu da ih ubacim u aq.sa ostalim ribicama ili da ih vratim u jezero.Unapred hvala....
 
To nikako nije pametno. Ribe iz prirode mogu da sadrze razno razne parazite i da budu nosioci mnogih bolesti na koje su one imune, a akvarijumske ribe. nisu.
 
A sta kazete da im stavim neki lek u poseban akvarijum koji unistava bakterije (npr.Plavi lek i Bactropur)?Jer stvarno bih voleo da ih imam u aq.
 
Nije potrebno da stavljas lekove. Mozes ribe da odvojis u poseban akvarijum i posle par nedelja da ih stavis u glavni akvarijum. Sa kojim ribama planiras da drzis te sarancice?
 
U sustini dobio si odgovor.
Mozes da ih drzis u tom tvom akvarijumu ali to nosi rizik. Da li je rizik veliki ili mali to je tesko reci. Drzi te ribe u zaseban akvarijum pa ako vidis da je sve ok onda ih prebaci u tvoj glavni akvarijum. Naravno ako su ribe bile ok to ne znaci da ce sve da bude ok kada te ribe spojis sa ostalim ribama, to ne moze da se predvidi.
 
Hvala svima na pomoc.Ubacio sam sarancice u aq. i za sad sve je super.Malo se plase ali polako se naviknjavaju na novo staniste... :)
 
Jesce oni tebi iz ruke, bez brige :)

Nego cisto informativno, da li je to bas saran?
Xaa nadam se.Da saran.Svi ribari koje znam su mi rekli, tj. kod nas ovde ih zovu golaci ili divljaci.Nije pokriven ceo krljustima nego samo na pojedina mesta.Slikacu ih i ubacicu da vidite.