Sewellia lineolata

coa.

Member
18 Maj 2006
629
11
18
Akvarijum Centar, Zemun
Druže boBANe, kako je moguce da pretraga ne pokazuje ništa za Sewellia lineolata. To bi trebalo da je tvoj ljubimac, iako je postao moj. Dakle od svakakvih uslovno receno retkih vrsta koje nabavljam, ova mi se posebno dopada. Nemam vremena da kopam mnogo po netu, a i zasto bi kad je tu drug boBAN.:) U prolazu sam cuo da je moguc mrest ovih riba u akvarijumu.

Ovako izgledaju ribe koje posedujem, zbog obaveza nemam previše vremena za slikanje, pa linkujem na sliku sa neta.

34bd75c18c86eb0421efdcdd93566030.jpg
 
Bio sam zainteresovan za ove ribe ali sam kasno stigao do druga Coe. Otisle su mi ispred nosa i jedina mi je uteha sto ih je uzeo vrsan akvarista koji je vec uspeo da ih izmresti. Necu da ga imenujem ali kako i on pomalo pise na ovom nasem forumu neka ovo shvati kao blagi pritisak da nesto napise o tome.
Meni ostaje da cekam pocetak novembra kada stize mojih 5 komada :cool2:.
 
Da, to je to! Mnogo ljupka ribica. Ovo moram nabaviti, ajde daj te jos slika iz vasih aq. Kakvu vodu voli, sta joj je potrebno za mrest?
 
Bice slika u avgustu kada dodje Boban:). Inace riba voli vodu normalne tvrdoce (nasa cesma), temperaturu oko 22-24ºC, puno kiseonuka u vodi i kamenitu podlogu. Mresti se relativno lako i mladj potseca na mlade botie.
Coa ima jako lepe divlje, velike primerke u svom izlozbenom salonu i nismo sigurni da li su ista vrsta, jer ovi u nasim akvarijumima ne rastu toliko.
 
Daj dimenzije i kazi kakvo svetlo da napravim. Ako mislis da vredi moze i od opti vajt stakla da bude akvarijum.
 
Nije bitna velicina, 20-30 cm sirine i oko 20 visine. Dubina da bude takva da mozes da stavis neko drvo i neku biljcicu za dekoraciju. Svetlo je obicna neonka ali ni to nije tako bitno jer mozes sve da izneses napolje gde ima dosta svetla.
To drvo iseces tako da je dole potpuno ravno i da riba ne moze da se zavuce ispod. Isto tako sa zadnje strane iseces da riba ne moze da ode ni iza. Sve izgleda kao klin. Prednju stranu ne diras, treba da deluje prirodno. U takvim uslovima riba je uvek na "nisanu" za slikanje. Ako slikas tetre ili tako nesto onda ubacis neku biljku.
Vidis i sam, neki nano akvarijum koji lako slozis po potrebi samo za slikanje.