spoljni filter pomocu aquaball

misko_vucetic

Member
19 Novembar 2010
86
0
6
Luzern , Switzerland
www.facebook.com
Imam jedno pitanje kako bi ustedeo nesto para:)Imam jedan unutrasnji filter eheim aquaball. Da li bi mogao nekako da se iskoristi-mislim na samu glavu tj. pumpu ovog filtera da se pokrece voda iz spoljneg filtera. Mali mresni akvarijum ima komoru koja je namenjena za spoljni filter, pa bi hteo da je iskoristim i lepo slozim tu filter. Nadam se da razumete moje pitanje? Mislio sam da slikam komponente pa da vidimo da li moze da napravi spoljni filtervaljam_se i kako . Puno pozdrava i hvala!!!
P.S. Da nije ovog foruma ko zna koliko bi para bacio nepotrebno:cool2:
 
Imam jedno pitanje kako bi ustedeo nesto para:)Imam jedan unutrasnji filter eheim aquaball. Da li bi mogao nekako da se iskoristi-mislim na samu glavu tj. pumpu ovog filtera da se pokrece voda iz spoljneg filtera. Mali mresni akvarijum ima komoru koja je namenjena za spoljni filter, pa bi hteo da je iskoristim i lepo slozim tu filter. Nadam se da razumete moje pitanje? Mislio sam da slikam komponente pa da vidimo da li moze da napravi spoljni filtervaljam_se i kako . Puno pozdrava i hvala!!!
P.S. Da nije ovog foruma ko zna koliko bi para bacio nepotrebno:cool2:

Na izlaz od aqua ball-a stavis prelivnu cev ili crevo i sprovedes gde treba, aqua ball je filter koji se potapa u vodu, tako da nece biti problema, da ti nebi smetala korpica, razdvoj je od lopte to jest od motorne glave.
 
a samo jos nesto ... :) Hvala ljudi...

Ovaj moj filter izgleda kao na prilozenoj slici. Interesuje me kako smanjiti mogucnost prelivanja, posto sam procitao da kada ovaj tip filtera radi pomocu potapajuce pumpe moze da brzo spusti nivo vode u filteru -tj podigne u akvarijumu. Da li i kako ovo se moze spreciti , i kolika je mogucnost da se desi prelivanj(jedno je sta pise , drugacije je u praksi:)) Inace akvarijumce je malo, 50ak l, ali bih ipak voleo da iskoristim mogucnost spoljnog filtera. I jos jedno pitanje posto je filter mali, sta staviti od medija u njega-tj sta i kako sloziti? Hvala , ustedili ste mi neku kinticu :)
 
Kada se pozivas na neku sliku onda dodaj link da znamo o cemu se radi ili je dodaj u temi kao attachment. Ovako samo nagadjamo na sta ti mislis.
Mogucnost prelivanja je uvek velika i na to treba stalno da se misli. Postoje zastite za to i jedna je da kolicina vode koja se nalazi u filteru kada se prelije u akvarijum podigne nivo vode negde do samoga vrha akvarijuma.
Druga opcija je zavisna od polozaja pumpe u filteru. Pumpu u filteru postavis pri vrhu a na njen usis postavis neku cevku koja ide skoro do dna. Na toj cevi izbusis mali sigurnosni otvor na nekom odredjenom nivou. Ako voda u filteru opadne do tog nivoa onda uvuce vazduh i sve stane.
Filter slazes u zavisnosti sta imas u akvarijumu. Ako imas mnogo riba onda moze i neka vuna da hvata necistocu koju ces ti cesce da cistis a sve ostalo da resavas izmenom vode. Ako to nije problem onda mozes da vidis nesto da poboljsas biolosko filtriranje.
Sundjer, sinteticka vlakna, porocna masa itd. Sve zavisi sta imas na raspolaganju a sve ce da ti odradi deo posla.
Vremenom ces i sam da uocis sta je najbolje u tvom slucaju.
 
Zaboravio sam link slike :sorry: izvinjavam se :)
http://www.akvaristika.org/page.asp?page=uradi_sam_spoljasnji
Filter je kao na drugoj slici. Mislio sam da slozim ( odozdo ka gore) Porozni materijal(neke kao valjke , mislim da su od nekog siporeksa) , onda sundjer koji ima vece komore-tj isto lako prolazi voda , i na kraju odozgo isto sundjer ali sa malo manjim komoricama -tj gusce strukture. Inace taj akvarijum mi sluzi vise za zezanje. Mislio sam da ga napravim sa malo riba. Mozda da bude par gupika (5-6) ili riba borac ( jedan muzijak i 2-3 zenke) , i zeleo bih neke racice. Naravno uvek moze da dodje u obzir neki koridorac , otto ili tako nesto . Sve u svemu ne bih puno riba imao u njemu. Od biljaka bih stavio neku nanu, malo hydrocotyle i to bi bilo to. O racicima bih morao jos da procitam, pa ako traze neke spec uslove doslo bi do promena ovih zamisli... Ne zurim toliko , o svemu cu da razmislim dobro pre nego sto pocnem da pravim sve ovo. Hvala na pomoci , i koje racice mi predlazete za pocetak?
 
Zaboravio sam link slike :sorry: izvinjavam se :)
http://www.akvaristika.org/page.asp?page=uradi_sam_spoljasnji
Filter je kao na drugoj slici. Mislio sam da slozim ( odozdo ka gore) Porozni materijal(neke kao valjke , mislim da su od nekog siporeksa) , onda sundjer koji ima vece komore-tj isto lako prolazi voda , i na kraju odozgo isto sundjer ali sa malo manjim komoricama -tj gusce strukture. Inace taj akvarijum mi sluzi vise za zezanje. ...

Hteo bih prikazati spoljni filter koji sam licno osmislio , odradio i koji je trenutno u funkciji. :D Zanci, ovakav filter je testiran i pokazao se veoma efikasan narocito kada je u pitanju zagrevanje akvarijumske vode. Prezadovoljan sam efikasnoscu ovog filetra a najvise me odusevio sa konstantnom temperaturom u akvarijumu, bez oscilacija kod dolivanja vode. Dolivanje vode u akvarijumu vrsim direktno preko njega odnosno, komore koja je taloznik. Takodje sam resio problem oslobadjanja grejnog tela u akvarijumu koji u dekorativnom smislu katastrofa. Ne navodim nikoga da sledi moja uputstva, samo zelim izneti svoje iskustvo sa tim filterom....mozda ce nokome biti od koristi.

filter1.jpg
 
  • Like
Reactions: gilepr and boban