Squirrefish

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jos jedna interesantna morska riba, a koja i nije :)
Jede sve od reda pa bas i nije zgodna za neku zajednicu sa sitbijim ribama.
A da ima velike oci to se jasno vidi :)

DSC06051.jpg
 
stina said:
Ima velike o?i zato to je no?na riba... 8) :wink:
pozdrav svima koliko vas ima, opet nale?em na minut-dva, dok ?ekam adsl... :roll:
OT
nemoj da te za*ebu i uvale usb modem jer ?e samo imati problema s njim, ako moe promjeniti uzmi LAN
 
Hornet , post ti je off topic, ali necemo ti zamereiti zbog Stine kome ce mozda ovaj savet dobro doci kako bi se sto brze vratio na forume . :wink: :D

Ja bih nesto rekao o ovoj ribi koju je Boban pokazao.

Tragajuci po net-u saznao sam nesto vise o njoj, da ova riba nastanjuje vrlo malo podrucije tacnije samo pacificki deo okeana oko Havaja i Johnston Atoll-a. Inace ovu ribu jos nazivaju i Havajac...Ako nekoga zanima havjsko ime ove vrste ribe ono glasi " 'A-la-'i-hi." :D

Velicina havajca nije velika , raste do 17 cm. Nalazimo ga na dubinama od 1 - 217 m. i obicno zivi u skrovistima gde okean najvise talasa, u pukotinama zivog kamenja hraneci se sitnim ljusakrima, beskicmenjacima i sl. sitnim organizmima.

Ne spada u agresivne ribe i moze se lako odrzati u akvarijumima.

Eto , toliko...mozda bi Boban mogao iz "prve ruke" nesto vise reci o ovoj simpaticnoj ribici. :D
 
hornet said:
stina said:
Ima velike o?i zato to je no?na riba... 8) :wink:
pozdrav svima koliko vas ima, opet nale?em na minut-dva, dok ?ekam adsl... :roll:
OT
nemoj da te za*ebu i uvale usb modem jer ?e samo imati problema s njim, ako moe promjeniti uzmi LAN

Znam za usb, al hvala na trudu... :wink: neces vjerovat svi visu NE USB, a nis ni ne pitam, tak da su sanse da neko od novih uzme usb svedene na minimum!! :lol:

Uglavnom ovo je offtopic, al eto, glavno da se druzimo... nek se obrise slobodno... :wink:

Riba je super, al njezin originalni naziv ala ihi mi je jos bolji :lol: