Sta uz barbus tetrazone?

E ovo je interesantno pitanje posto i ja imam 2 botije clown loach (male). Da li se grupisu u jata i botije razlicitih vrsta posto bih i ja uzeo 1 do 2 od druge vrste.
 
Po meni botije nisu klasicno jato. Pre bih rekao drustvance u kome postoji neka njihova hierarhija . Neke vrste ostalih botia hoce da plivaju sa njima a neke ih ne fermaju.Neke ih cak progone. Nemoj nikako uzimati skunk botiu. Na primer modeste su na svoju ruku.Kod mene se kriju neprekidno ili se proganjaju medjusobno. Cak ni za hranu ne izlaze i nikad se ne druze sa makrakantama. Kazu da mogu biti teroristi mada kod mene to nije slucaj. Kod nekh se ne kriju sto pokazuje da sve zavisi tj ponasanje varira od primerka do primerka. Ove lochate se ponekad pridruze ali jedna od njih je stidljiva i krije se cesto dok druga stalno u javnosti.Ispada da je tesko predvideti.Zato ako hoces da se formira drustvance najbolje neka su sve macracante. Sve sto je ispod pet ne pokazuje njih u punoj lepoti.

Dok sam imao samo jednu makrakantu i frenatuma mala makrakantica je u stopu pratila frenatuma, kao kuche. To nek ti ilustruje koliko im je vazno drustvo.
 
Prijatelju, pa koliko veliki akvarijum treba da bude za to veselo drustvance od 5 komada? Lako mi je sada kada imam u 30lit dve male od 3-4 cm. Inace kolika im je brzina rasta - cisto da znam kako da planiram kredit za prosirenje stambenog prostora za svoje botije. Video sam kod prijatelja dva impozantna primerka u preko 200lit vode. Ili spavaju ili se ponasaju kao buldozeri.