Tigrasti ciklid?

DeMar

Member
4 Septembar 2006
36
0
6
Rijeka
www.mojakvarij.org
Dali mozda netko zna i moze stavit koju sliku koji bi vov ciklid mogao biti: Barem dok su jos mali 2-3 cm, imaju crne vertikalne pruge po sebi,inace su sive boje.
Molio bih sliku i objasnjenje o njima.
Hvala
 
Paa, mozemo samo da nagadjamo. Al ajde d aprobam za najverovatnijim. Nisi rekao kakav ciklid, juznoamericki,africki???
Vrlo su cesti u akvaristici archocentrus nigrofasciatus, ciklidi novog sveta. Pogledaj sliku pa reci.
 
Mogao bi biti, ali meni su jos mali (oko 3-4 cm), pa nemaju nekakve izrazene boje. Uglavnom su sivi sa tim crnim prugama.
Kod brata mi se izleglno na milijun tih ciklida pa je meni uvalio 3 kom. Kaze da se kote ko lude. Svakih par (1-3 mj.) mjeseci opet.
 
Onda nema sumnje da je nigrofasciatus. Samo se oni tako razmnozavaju, inace ih zovu i akvaristicki korov.
Vrlo nezgodna riba, posebno u tvom akvarijumu. Agresivna, teritorijalna, kopa rupe, bije i prozdire manje ribe a u mrestu napada i do smrti progoni cak i vece od sebe.
Sa druge strane divna riba, vrlo zahvalna za drzanje, ne trazi nista specijalno, odlican pocetak sa ciklidima, zahvalna za one koji zele da mreste ribe po prvi put, inteligentna riba, brizan roditelj ...ovo sve vazi kad su u akavrijumu koji je samo za njih pripremljen.
 
Opa,
znaci sto prije izbacit iz akvarija???
Oni su od pocetka u akvariju, dok su bili jos 1 cm dugacki. Oce li mi to sta pomoci da ih ne moram izbacit van? Mozda su se smirili,prilagodili,sprijateljili?
 
Ma moze se svasta naci u Rijeci. Sto se tice ciklida po meni nije bas nesto prevelik izbor. Ja trenutno imam tropski akvarij, a brat mi ima ciklide, pa tako da se ja ne razumijem previse u ciklide. Pozdrav