Trava na dnu akvarijuma

Ne znam da li je dozvoljeno da koristim slike sa tog sajta ali uclani se tamo (sacekaj aktivaciju) ako ces da se raspitujes samo o biljkama. To je nas najbolji sajt iskljucivo za biljke. A ako hoces slike mozes lako da izgooglas. Ukucas imena biljaka i pritisnes dugme images.i naci ce ti sve slike na netu. Samo da bi saznala detalje o tim biljkama na srpskom jeziku bolje ti je tamo. Ako znas engleski no problem. Mozes puno toga naci na netu.
 
Pa ima tih biljaka kao travica, barem kako mi asociramo na travicu, pitanje je da li je to za srednji ili prednji plan akvarijuma. Od travica biljaka koje idu bas napred, hm, zbog visine najpogodnija je Utricularia graminifolia, mozda je e. tenellus isto pogodan i to ona niza varijanta jer postoji u dve varijante, jedna niza i jedna visa. Patuljasta sagittaria je meni prelepa ali samo kada je svetlo slabo i kad sporo raste, mada je to nesto sto nije realno za tvoj slucaj.

Generalno travice pored onog sto je Fauna nabrojao imas i lilaeopsise, blyxa japonica izgleda kao zbun travica, eto toga se setih mozda ima nesto jos.

Fauna gde se pisalo o glosso i da vidimo da li je dovoljno napisano, da ti sad ja ne dolazim na temu ako jeste valjam_se
 
Coa, linkovana ti je tama...




Pa dobro, Fauna, druže stari, zašto mi nisi linkovao svetlost, nego mi linkuješ tamu :ebote::sorry::ebote:

E, pa dobro, glosso je sve u svemu korovcina nevidjena, pa možda i najkorovskija biljka koju znam, i sudeci po onoj temi, tad ljudi odavde nisu imali dobre pelcere. Sad kad se udomacila kod nas, predstavlja problem, barem meni, jer je tesko obuzdati ovu biljku, koja bez problema raste i bez CO2 i preterano jakog svetla, ali uz ova dva to je nepodnošljivo. :fauna:
 
Ako zelis da postignes i zgled tanozelenog gustog, gustog niskog (oko 5mm) travnjaka preporucujem i otvorene i "raspeglane" kugle Cladophore koja usustini i nije biljka nego vrlo korisna alga. Tepihe koji se dobijaju "raspeglavanjem" treba dobro ucvrstiti za neki kamen utisnut u podlogu (tankim pecaroskim najlonom) posto to vremenom nece uciniti sami od sebe. Kod ciscena dobro sifonirati ili izvaditi proprati akvarijumskom vodom i vratiti nazad.
 
Auuuu! Coa care.
To su za mene livade u akvarijumu!!!:sampion:
Da li su ovi pasnjaci iz moje maste neka tvoja kreacija ili si ih skinuo negde sa neta.
Nevidim najbolje na fotki koja biljka cini ove pasnjake?
 
Podseca na Pivu na mestu gde sa Tarom formira Drinu.
Ko je bio zna o cemu pricam.

Nego Coa gde nalazis na netu te slike nize rangiranih akvarijuma sa takmicenja. Uglavnom kace desetak prvoplasiranih, a po meni i medju onim nize rangiranim ima fantastikusa.

Andrejice izvini za mali "off-topic" - zavela me slika, al ajde i ja da potkrepim tvrdnju sa svoje dve fotke sa Pive.
 

Attachments

  • piva1.jpg
    piva1.jpg
    95 KB · Pregleda: 27
  • piva2.jpg
    piva2.jpg
    100 KB · Pregleda: 24