Tropheus moori

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jedna slika Tropheus moori-a.

DSC03498.jpg
 
Ma jesu afrikanci a imam problema da is slikam. Treba mi malo vremena da ih pripremim na to. I ove slike su ispale slucajno prihvatljive a bacio sam gomilu drugih.

Pokusacu ponovo pa cu da ih postavim. Inace su fantasticne ribe i spadaju u grupu koju ja volim.
 
Tropheus moori je iz jezera Tanganika.

Ima ih moj dobar drug,... opsednut je njima. :roll: Inace, za moj ukus nisu. :wink:
 
Ovo moze covjeka pojesti :D

meni malo lice na oskare,a ni ja nisam ljubitelj tih vecih riba,tako da ova riba nije za moj ukus. :)
 
Nevene nije ti slika dobra... da ju ovako i ja pogledam rekao bi uf...
al vidio sam ih u ducanu i meni su krasni... imao bih samo njih i compressicepse... predivne ribe, a i nisu tak velike
 
Stina, mislim da gresis. Ali ne da li su Tropheus-i lepi, vec oko sugestije.

Ja verujem da je tebi Tropheus moori prekrasna riba ali veruj i drugima da ne mora da to bude prekrasno kao tebi.
Nemoj samo pogresno da me shvatis, zato sto zaista nemam lose namere kada ti ovo kazem , cak sta vise dosta uvazavam tvoja misljenja zans to i sam :wink:
Ovo sam rekao zato sto ovu vrstu ribe odlicno poznajem ali veruj mi na rec da me ne privlace ni malo..sta cu kada imam cudan ukus :lol: I ne samo Tropheus moori vec i svi ostali africki ciklidi ( neko ce me ubiti zbog ovoga :D ).

Bitno je da ti i ja obozavamo "L" ribe :wink: :D
 
shvacam na sto mislis, o ukusima se ne raspravlja... znas kak je kod mene... :wink:
al mislio sam na to da slika zbilja nije vjerodostojna... da slucajno nepoznajem ovu vrstu na prvi pogled nebi znao da je to ta riba!
Zato sam htio Nevenu natuknut da im jos ne sudi... :wink:
osobno, nemam doma ciklide(lazem, imam americke!), al bi zbilja htio imat neke... uvijek sam gledao predivne malawi ciklide al uz tropheos moorie sam i na tanganyku bacio oko... posebno oni sa crnom glavom i zutim tijelom... uf koja riba :D
pricekajmo sad da ih boban uslika da ne stavljamo tude slike... ocito da covjek ima doma aqua svijet, a sa digitalnom kamerom u ruci to moze bit pogubno za akvaristu... :lol:
 
Kako slika nije verodostojna? Ma nisam ja slikao neku kokosku nego moorii-a. Priznajem da je ugao malo neobican ali se tako jasno vidi fizionomija lica.

Evo kako izgleda iz drugog ugla Moorii Cherry Spot.
 

Attachments

  • dsc04987.jpg
    dsc04987.jpg
    18 KB · Pregleda: 407
joj bobane slika ti nevalja i tocka. da nisam ni rijec cuo :twisted:
he he he... :lol:
jasno se vidi fizionomija njihovo ljepog lica ali laiku slika predstavlja veliku mrcinu od ribe, a ne malog slatkog skladnog moori-a :wink:
 
Izuzetno lepa i zanimljiva riba :D . Kod nas su skupi prilicno. Voleo bi da imam par komada, ljudi ih hvale i kazu da su genijalni. Jedino sto im treba veliki akvarijum, i min 10-tak komada u jatu, tako da jednog lepog dana mozda :D .

Inace sto se prve fotke tice, slazem se da ne prikazuje ribu u pravom svetlu, tj. u pravoj velicini pa zato deluje da je ogromna zbog velike glavudze :lol: . A fotka je super, ovo je prva fotka Tropheus-a koju sam video iz ovog ugla.

Ovaj voli da pozira bobane :) , mada ima izraz lica koji mi deluje kao
"Sta bre ti oces?" :lol:
 
E prije 2-3 dana sam ih vidio u jednom petshopu kojji je inace malo skuplji al kostaju 150kn!! pa to je 20eura za komad!!
auuu...a ono treba ti 10komada u jatu...auuu, pa skuplji su od diskusa... e to treba izmrijestit - opce mi nije jasno kaj se ceka??
ima neko kakav info???
 
Kod nas ovde su mladunci od 10 - 20 Eur u zavisnosti od vrste, a Tropheusa imas gomilu. Da ih mrestis mozes sigurno, jer ciklidi sve odrade sami, tako da tu ne bi trebalo biti problema. Problem je prodati male, ako mozes da ih mrestis i prodas ja mislim da bi moglo i lepo da se zaradi. Ali kada pogledas treba ti minimum 200-250 Eur da ulozis samo u ribe. Rizik je veliki jer su Tropheus-i osetljivi na Bloat. Ne znam koliko si upoznat sa ovom bolescu, ali ona je katastrofalna za sve Tropheus-e. Kod Malawi ciklida od Bloat-a ugine samo jedna riba, dok kod Tropheusa ako jedan dobije Bloat postoji varijanta da ti ode celo jato. E sad zamisli 200-250Eur u vetar za par dana. Ne bih da te plasim sa predhodnom pricom, ali ako se vodi racuna o ishrani ovih riba, o kvalitetu vode, kao i niskom nivou stresa u akvarijumu velike su sanse da se uspe. Nisam neki veliki poznavalac ovih riba, sve ovo sto pisem sam procitao na net-u. Imas recimo sajt www.tropheus.info gde se moze dosta o njima procitati. Linkovao bi te na neke druge domace forume, ali ne znam oce li se Boban ljutiti :D

U svakom slucaju ovde kod nas ne moze se zaraditi prodajom malih ciklida od mresta iz kucnog hobi akvarijuma. Sve ciklide koje sam izmrestio poklonicu prijateljima i drugim ljudima koji ih vole i kojima trebaju te vrste. Tu zarade nema. Postoji eto i sansa da ih menjam za hranu, sto mi i odgovara. Meni je mrest najveca nagrada, i jos ako se mladunac izmrescen kod mene nadje kod nekog u akvarijumu to je jos lepsa stvar.

Naravno ako moze da se zaradi sto da ne, makar da ih menjas za neku opremu ili da upgrade-ujes svoj aq u veci. Ili za neke druge vrste.

Jednog dana kad bude para bice i Tropheusa, za sada samo Malawi :D

Pozdrav!
 
Srdjan said:
Imas recimo sajt www.tropheus.info gde se moze dosta o njima procitati. Linkovao bi te na neke druge domace forume, ali ne znam oce li se Boban ljutiti :D

Mislim Srdjane, da "dzabe" :D sumnjas u Bobana i linkovanje na ostale forume. Ovde je bilo vec takvih slucajeva, i do sada covek nije pravio probleme a nadam se ni u buduce. Sve sto moze da koristi akvaristici i sto je povezano sa temom o kojoj se pise, to moze samo da bude od koristi ne samo ovoga foruma vec i svih ostalih.

Jest' da je ovo moje misljenje a mislim da ce ti i Boban slicno odgovoriti. :wink: