Upoznavanje

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Mogao bi i ja da kazem nesto malo o sebi i mojim zanimljivim hobijima.

Oduvek, bas u ranom detinjstvu, imao sam kontakte sa zivotinjama. Kada kazem kontakte mislim na okruzenje gde sam ziveo u tom dobu. Sigurno ce te pomisliti da sam ziveo na nekom imanju, van grada ili mozda na selu. Ali gresite, ziveo sam bas u gradu u jednom velikom zajednickom dvoristu, gde je jedan komsija lovac i drzi lovacke pse,...drugi golubar,... treci gaji ptice pevacice,... komsinica ima macke i pored svega toga nekoliko komsija strastveni ribolovci.
Mozete sad zamisliti takvo okruzenje i odrastanje radoznalog deteta kakav sam bio ja. Vrlo brzo pocinje da se stvara ta cvrsta prijateljska veza izmedju coveka i zivotinje, da bi i dan danas bila toliko cvrsta da sam i profesionalno vezan za zivotinje,... posedujem "Pet Shop" radnju.
Znate li sta je najbitnije za coveka u zivotu ? Zdravlje, sreca,... i da radi ono sto najvise voli. Mislim da ste znali za prve dve stvari , ali ne znam za ono trece da li ste znali.

Eto necu da davim puno, samo sam hteo da se predstavim da znate sa kim imate posla :lol: :wink:

Bice jos vremena za bolja upoznavanja. Za sada, za pocetak mislim da je dovoljno. :wink:
 
Cao, Bob!

Pitas kakva je radnja. Sta da ti kazem... jeste mala ali kompletna. :D Trudim sa da imam sto veci izbor kucnih ljubimaca , hrane i opreme za njih. Znas ipak je to tek novootvorena radnja, sad razumes kako je zapocinjati neki posao. Najbitnije je da uspem da je razradim da moze da se poklope rashodi i ostale obaveze. A za neku vecu kintu ...polako...ne zurim... Mogu ti reci da vrlo tesko sve to ide... :( Ali ja sam uporan trudim se i zrtvujem se maksimalno. :)
Ipak u radnji je najvise zastupljena akvaristika ( slatkovodna ). Zatim hrana za pse i macke, nesto papagaja, glodara,... tako svega pomalo. Uskoro trebalo bi da ubacim malo teraristike, mada kod nas i nije nesto tako zastupljena. Ali nema veze potrudicu se da ja budem taj "promoter" teraristike.

Jos uvek nemam svoj Web site.

Samo Bobe, ne znam da li sam dobro procenio, ali cini mi se da bi bio zadovoljniji sa ovakvim poslom kao ja sto se bavim, nego sa tvojim trenutnim. Ne znam da li gresim u proceni. Ako ne gresim, zasto nisi pokusao i ti da otvoris neki Pet Shop ? Mislim da taj posao mnogo bolje ide kod tebe u Amsterdamu, nego ovde gde sam ja, sa ovakvim niskim standardom ljudi u mojoj zemlji. Iskreno receno, ja bi vise voleo ovaj posao da radim negde u zapadnoj zemlji, nego ovde gde sam trenutno. Ne znam da li poznajes mentalitet ljudi na Balkanu i kako oni imaju misljenje o ovakvom poslu.

Eto malo se u pauzi ja rasprica... A sad idem da nastavim da radim akvarijum koji sam zapoceo. :wink:
 
Ma dobro je sta god da se radi. Kapne neka lova i to je to.
Koliko vidim, moracemo da pravimo Fauni web sajt :)
A vala, ovde na NZ smo svi mi smetlari a i gde si video veceg smetlara od akvariste. Pa pola akvaristike je ciscenje i pranje. Joj kako su mi prljavi akvarijumi :?

I ovde nije nista bolje za biznis. Ako imas love onda je lako a ako nemas onda neka ti je bog u pomoci.
 
Ma, verujem ja Bobane da je svugde najbitnija lova. Ali ne znam da li dolazis ovde na ovaj kraj zemlje , mislim da li si upoznat sa pravom situacijom na ovim prostorima. To je kao nekada "divli zapad". Ko ima novac taj je jak, a cim je jak,drzi u rukama pravosudje i melje sve ispred sebe.
Ovde moras biti "sve" da bi opstao. :wink:
 
Hej, mladici.. sa ima?:)

Nemojmo o parama... Damn! Sam stres problemi i ludilo..
>Ovde moras biti "sve" da bi opstao

Tu je ista prica, imas opciju da radis za nekog i da zivis mizerno ili da budes svoj gazda. Ja sam bas iso od onog naseg YU, ko sto ti kazes bez love si u bunaru i poslije bezbroj kombinacija sam iskopao svoju sansu i nje se drzim.. Poceh s dzogerom i metlom, polako sad imam trojicu partizana koju drzim na oku da ne love krivine.. A sad sto bih htio raditi, da ti iskreno kazem sjediti pod sljivom, u debeloj hladovini :lol: No jos cu se ja znoja nacedit dok do tog ne dodje..:)..
no dost o tome. fuj! Zivjela akvaristika..

Gledao sam malo one tvoje terarije za kornjace, jako lijepo i kreativno
moram rec. Svaka cast! stvarno je dobro odradjen.. Estetika na nivou :wink:
 
Stvarno smo se dosta izjadali... Da predjemo na lepse teme kako Bob kaze.

Bas mi prija kad me neko iskreno pohvali jer stvarno se trudim u svakom poslu, da ga odradim maksimalno dobro. 8) Vidim da si zapazio bas terarijum za kornjace. Mogu samo da kazem da sam ga, kako stari ljudi kazu "iz svoje glave" napravio. Mozda jos negde postoji slicna ideja, ali ja to nisam video. Samo moram da priznam da je to vise deciji terarijum nego onaj pravi kako ja zamisljam sa filtracijom vode i pratecom opremom... Sta ce te,.. moram da gledam malo i komercijalno jer od toga zivim. :wink: Ovakvi mali terarijumi najbolje prolaze zbog prihvatljive cene a ujedno sa time roditelji jedno izvesno vreme zadovolje dete. A ako dete prihvati zivotinjicu tada sledi ono malo profesionalnije a i skuplje. Zbog svega toga ja te male terarijume doteram tako, da lice i na jedan kako ti Bobe kazes "kreativan", dekorativni detalj u sobi . :)

Ne znam, kakave imate komentare na akvarijum koji sam isto tako pokazao. Jeste da je i on mali 30 l. i da je isto tako za pocetnike, ali nisam imao fotografiju nekog veceg ili nekog neobicnijeg da vidis kako to izgleda.
Pravio sam i akvarijume nesto slicno kao onaj Bobov ugaoni ( cinimi se da je morski ), ali na zalost nisam fotografisao pa sad nemam sta da pokazem...Bice prilike drugi put... Ma, treba da sto pre nabavim digitalni foto aparat, tada cu moci malo vise znimljivih mojih stvari da pokazem. Jer stvarno dosta toga ono sto ja radim, imam da pokazem a smatram da vredi. 8)
Uh,... ala se ja ishvali. Ko zna sta sad mislite... :lol: da nisam neki hvalisavac. :lol:
 
hm... neko ce mi prigovorit "ovaj ni ne radi nita u ivotu osim to visi po forumima"... ali velika vecina vas me zna sa drugih foruma, a oni koji me ne znaju, upoznace me kroz postove...

Uglavnom, pozdrav ekipi i citamo se!
 
Dobro nam dosao, Sand.. :D

Mislim da ces se vrlo brzo uklopiti u ovaj forum,koji se nesto malo razlikuje od ostalih..

U svakom slucaju kako ti ono kazes...citamo se :wink:
 
SandmanRI said:
hm... neko ce mi prigovorit "ovaj ni ne radi nita u ivotu osim to visi po forumima"...

Bas si me nasmejao :D
Cuti, ima nas jos takvih pa ako tebi prigovorimo prigovoricemo i sebi :p

Bez obzira sto smo se upoznali mogao bi da nam napises ukratko o svom akvaristickom zivotu, tek da ljudi mogu da vide kako i sta radis. Nije moranje nego samo ako si raspolozen da tako nesto napises.
I dobro nam dosao i ne ustrucavaj se da diskutujes.