WCM - Tanriba belopruga

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Nemam šta puno da kažem osim da se zahvalim Rogusu što nam je dozvolio da objavimo jedan njegov stari tekst koji je napisan aprila 2004. godine i tako ga sačuvamo od nestajanja. Pogledajte, pročitajte pa ako želite da komentarišete onda to uradite u ovoj temi.

Moj komentar je jednostavan, sve pohvale za tekst :)

Tekst Tanriba belopruga
 
Legendarni tekst.
Cika Rogus bi mogao da ostavi u amanet i srpsko ime za Tanichthys micagemmae.
Preletoh jos jednom tekst i vidim da se pominje i ova vrsta iz tog roda, koju imamo vec godinu dana, ali je totalno nepoznata ljudima. Rogusovo kumovanje i ovu ribu moze ciniti poznatom. :)
 
Znaš kako ćemo druže coa.? Spakuj ti jednu kesu malih Mića pa ću ja da ih krstim natenante kod kuće.
Tako će najbolje da im se primi novo ime, ipak to treba da se ispita i da prione.
Evo prvo što mi je palo na pamet Tanribče draguljče mi nekako ne štima, trebaće vremena, kažem ti ja. :rolleyes:

Moram da uslikam neverovatne kardinale koji žive u 15 litara vode bez fitera i bilo kakave nege već 4 godine. U progonstvu dakle, sve zbog morskog kojeg više nema, pa je vreme da heroje vratim kući.
 
Samo napred. Ja ih imam kod kuce, napolje u plasticnom bazencetu. Tu raste neke domace biljke a wcm se bas razbaskarile. Tu su i leti i zimi doduse ne zamrzava voda ali zna da bude hladno.
Inace opsta popularnost im ne opada, dapace cak raste. To mogu da potvrdim po prodaji koja je sve veca i veca. Valjda je razlog tome sto bez problema mogu u te bazene bas kao sto ih i ja drzim.
Druga stvar je ta sto mogu i u akvarijum bez grejaca a i bez velike paznje pa to godi mnogima koji nemaju bas puno vremena a zele da drze neke ribe.
 
Dzabe vi pokrstavate, to se odavno kod nas zove Kardinal i tesko ce se promeniti:)

Nije to prekrstavanje. Rogus sve vreme bas i koristi ime "kardinal". Secam se kada je to napisao da nisam znao o cemu on to govori jer ja koristim ime "Kardinal" za Paracheirodon axelrodi.

Ova druga riba je u stvari tema davanja imena a to je riba koja potice iz Vijetnama mada ih ima dve vrste a ne jedna sto je ukupno tri. Sve se to desilo bas par godina pre ovog teksta pa je zato to i izostavljeno.

Dakle trazimo ime za Tanichthys micagemmae :)
Ako je Tanichthys albonubes Tanriba belopruga onda moze za Tanichthys micagemmae Tanriba plavopruga :)
Mozda je najbolje da se nista ne menja pa da je zovemo Vijetnamski kardinal ili Plavi kardinal.
 
Tako je to kad povrsno citam. Video sam Tanich... pa dalje nisam ni obratio paznju da je to druga riba:confused: