Lacerta viridis – Zelembać

Pa hrani ih svaki dan,bar dva puta dnevno,bar ja tako ovog mog hranim,mada je on odrastao muzjak.Nemoj stalno da ih hranis glistama,probaj malo sa musicama,leptirima,crvicima itd...Ako moze i neke fotke malisana...;)
 
Pa malo ce te morati da sacekate na fotke jer se jedan od malisana "presvlaci" tako da je sav ruzan! :( Ali vec je pri kraju, tako da ce biti slika cim zavrsi... Poz p.s. da nije mnogo da se toliko cesto hrane?! Koliko znam, gmizavci dugo vare hranu, te im ista dugo traje od par dana a kod nekih vrsta i par meseci.
 
Sta vi vidite na fotografijama ? .. :( .. slike su umanjene jedva razaznajem detalje ..

kolika je duzina gustera .. sa sve repom ?
 
Nemoj ocekivati od gustera da jede konstantno i svaki dan , to je normalno da u periodima prekine sa uzimanjem hrane. ;)



ps.
Fotografije bi mogao da smanjih na max 100 kb i max 800 x 600 pix i da ih ubacis preko attachment-a
 
Evo kao sto sam i obecao, slike mojih malisana. Malo sa zakasnjenjem ali bolje ikad nego nikad! :) Slike nisu bas nekog extra kvaliteta, ipak ja nisam neki profi fotograf, ali se ucim :)
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    10.7 KB · Pregleda: 18
  • 2.JPG
    2.JPG
    65.4 KB · Pregleda: 14
  • 3.JPG
    3.JPG
    18 KB · Pregleda: 15
  • DSC00360.JPG
    DSC00360.JPG
    55.4 KB · Pregleda: 14
  • DSC00361.JPG
    DSC00361.JPG
    52.4 KB · Pregleda: 14
E da, jos i da napomenem da se trenutno nalaze u jednom malom aq, prinudno prilagodjenom za zivot ova dva gustercica, a uskoro pocinjem sa izradom terarijuma. Mada im za sada nista ne fali ovde, kao sto mozete primetiti, super jedu i bas su buckasti, ali ce vremenom porasti tako da im moram napraviti veci terarijum...
Pozdrav! :hej:
 
Tacno, bolje ikad nego nikad .:D

Svidja mi se podloga i kako je dekor poslagan na podlozi.

Stvarno nije lose?! :cool2:
Ovo je prvi terarijum koji sam ikada napravio! Oduvek sam vise bio skoncentrisan na ribice, ali isto tako me je privlacila ta egzotika i uopste ta doza straha koje reptili unose ljudima pod kozu! :)
p.s. na slici se ne vidi, ali ispod ovog panja vinove loze se nalazi pecinica-skroviste, koje su gusteri sami napravili dajuci jos veci smek svom novom stanistu. Jel imate neki savet posto sam ja prilicno nov u svemu ovome?!