Lacerta viridis – Zelembać

Jos dodaj malo bilja (vidim da vec imas cuvarkucu Sempervivum tectorum) kako bi napravio jos prirodniji ambijent. Pokusaj da nadjes mondo grass ili neku drugu travu ...izgledace mnogo lepse. ;)
 
ok, a jos kad bi mi mogao reci koja je to trava (narodni naziv) ili bar ako ima neka slika te trave, bio bih ti zahvalan. Izvini sto malo smaram ovim glupim pitanjima, ali nov sam u teraristici a voleo bih da im pruzim sto bolje uslove. :hej:
 
@ACO87

Kako mislis neraspolozeno? Jel nesto nije u redu s njegovim ponasanjem ili...?

@Fauna

Malo sam "guglao" za mondo grass i pronasao ovu slicicu. Ne razumem - ja ovu biljku imam u akvarijumu. :ebote: Jel to znaci da se ona moze gajiti i na suvom ili su mene presli i prodali mi biljku za terarijume?!
 

Attachments

  • mondo grass2.JPG
    mondo grass2.JPG
    63.7 KB · Pregleda: 10
ACO87 said:
Ja ne znma sta je sa ovim mojim guserom,izgleda mi neraspolozeno:(.Jel mislite da je usamljen?

Pa, mogao bih da nabavis jos jednog, da ih uparis, sigurno ce se bolje osecati. ;) Pazi samo da ne budu dva muzjaka .

badboy87 said:
ok, a jos kad bi mi mogao reci koja je to trava (narodni naziv) ili bar ako ima neka slika te trave, bio bih ti zahvalan. Izvini sto malo smaram ovim glupim pitanjima, ali nov sam u teraristici a voleo bih da im pruzim sto bolje uslove. :hej:

Evo ti ova lepa teme o teraristickom bilju.

Biljke u teraristici
 
badboy87 said:
Malo sam "guglao" za mondo grass i pronasao ovu slicicu. Ne razumem - ja ovu biljku imam u akvarijumu. :ebote: Jel to znaci da se ona moze gajiti i na suvom ili su mene presli i prodali mi biljku za terarijume?!

Da , mondo grass je vise teraristicka biljka nego li akvaristicka, mada moze i pod vodom da opstane ;)

Evo jedne Bobanove teme o mnodo grassu

Mondo grass
 
@Fauna

Linkovi su extra! Doveli su me na razmisljanje da "mondo grass" izvadim iz aq i posadim negde u basti, mozda cak i u ovom terarijumu, jer dosta sporo napreduje od kako je imam, a kako sam mogao primetiti iz ovih tema - bolje napreduje van vode.

@ACO87

Nabavi ti jednu zenku pa da vidis kako ce da se podigne raspolozenje tvom ljubimcu! :lol:
 
ACO87 said:
Sad glledam terarijum i cini mi se da sam pogresio sto sam stavio ono sitno kamenje,da stavim pesak umesto toga?:?:

Ma, nisi nista pogresio , izbor podloge je veliki, na tebi je da se opredelis da li ces se odluciti za pesak , sitno kamenje, treset, zemlju i sl... izaberi ono sto se tebi dopada .
 
@Fauna

Linkovi su extra! Doveli su me na razmisljanje da "mondo grass" izvadim iz aq i posadim negde u basti, mozda cak i u ovom terarijumu, jer dosta sporo napreduje od kako je imam, a kako sam mogao primetiti iz ovih tema - bolje napreduje van vode.

@ACO87

Nabavi ti jednu zenku pa da vidis kako ce da se podigne raspolozenje tvom ljubimcu! :lol:
Trazim,ali ne secam se kad sam zadnji put video zenku zelembaca:(