Alge

Dusan Pavicevic

New Member
22 Novembar 2015
12
0
1
33
Pozdrav! Imam problem sa crnim algama u akvarijumu. Razmnozavaju se brze nego Covid19. Moze li neko da mi da savet sta da radim, stene i kamenje sam sam ribacom cetkom cistio, cevi za filter detaljno isprao sve,ali dzaba sve, opet su tu. Neke biljke nisu stradale od njih neke jesu. Kako da ih se resim makar malo?
 
Daj malo vise podataka, koliki je akvarijum, koje svetlo, koliko riba da bi mogli da ti damo savet.

Generalno problem je kad dodje do disbalansa ovoga sto sam gore nabrojao.
 
E ovako, imam akvarijum od 90L, sa spoljnim filterom, za osvetljenje koristim neonku sijalicu 18w,belu. Od ribica imam zivorotke (platice, moli, ksifo) i cistace( plakostomusa i koridorase).
 
Crne alge su uglavnom posledica vise uzrocnika i tesko je tacno odrediti sta je to sto dovodi do toga. Ovako iz prve ruke meni to tvoje svetlo deluje nedovoljno ali s druge strane ja ne znam da li ti je akvarijum blizu prozora pa ima previse svetla. To su stvari koje ti sam treba da uvidis a da sredis.
Fosfati isto tako igraju veliku ulogu. Ako ih je puno eto veselja.
Sve sto cistis od crnih algi da bi stvarno bilo ocisceno ti moras da koristis nesto da ubijes te alge a mnogi su koristili razblazenu varikunu. Nakon takvog ciscenja i sredjivanja kvaliteta vode mozes da ocekujes neko poboljsanje.
Nekada je jednostavnije sve krenuti od pocetka.