Alternativni derivati za akvarijum

Hvala na podrsci bobane.
Ja ne planiram ubacivati bilo kakve zive organizme u aq.
Zato ce te organske konponente da mi budu korisne kad dodje do raspadanja istog pri cemu dolazi do oslobadjanja CO2.
Osjecam da cu imati dovoljno osjeta za to i da mi uspjeti.
Javim Vam sve lijepo kako napreduje.

To sto ne nameravas da drzis zive organizme ne menja stvar. Biljke ce ti rasti cak i bez djubrenja uz radovno menjanje vode i neku podlogu. Ovo sto ti kaze Boban za organike je tacno. Mislim da je bolje da napravis sam makro elemente. KNO3, KH2PO4, K2SO4. Sto bi ti bilo jako jeftino. Ali organike u tecnom stanju nikad ne bih dodavao.
Po meni pravis eksperiment koji nema neku svrhu.
 
Nabavis u apoteci ili radnji sa hemikalikama ove tri soli i pravis rastvore po ovom kalkukatoru
Kalkulator za DIY makro-elemente To je ubedljivo najjeftiniji nacin djubrenja.

Za paleoglodit:
Govorio sam o tecnom djubrivu namjenjeno za cvijece i kao takvo je puno makro-mikroelemenata.
Ima gomila proizvodjaca tecnih djubriva za cvece i ona se razlikuju po sastavu tako da je termin "Tecno djubrivo za cvece" vrlo neodredjen.

Usput , ne znam nikoga ko koristi bilo koje tecno djubrivo za cvece za aq. Ima ljudi koji koriste mikroelemente namenjene poljoprivredi ali dobro paze koji proizvod je priblizno zadovoljavajuci po sastavu za aq.

Nego ne rece nam koje te biljke zanimaju? Od toga zavisi i koliko i da li treba da djubris. Ima bilja laganog za odrzavanje pa bi sve ovo bila preterana peripetija za njih.
 
Za paleoglodit:
Od biljaka sam planirao uglavnom brzorastuce bilje koje ne zahtjeva jako svjetlo, ali kod mene bilje koje treba biti brzorastuce ne raste bas zadovoljavajuce brzo i stoga nesto tu fali, pa sam prema preporukama nekih akvarista krenuo sa podjubrivanjem, ali prije nego sto to uradim sa akvarijumom u kojem imam biljke i ribe uzeo sam napraviti jedan manji akvarij od 25 litara (moj prvi akvarij koji sam licno napravio) koji ce mi posluziti kao neka vrsta testa.
Npr. imam Echinodorus tenellus, ali sam vrag zna zasto se sporo razmnozava, a ovo sto imam opstaje na nekim mukama. I sve me to navelo da se krenem igrati biljem, jer tako se najbrze dolazi do zeljenog efekta. Sad za sad nisam jos nista poceo, jer za pocetak prvo prikupljam podatke koji mi mogu pomoci.
Hvala ti za onu stvar oko makroelemenata. Samo meni nije jasno kako cu ja znati koliko KNO3, KH2PO4, K2SO4 treba dodati na 1 litar destilovane vode i na koji nacin cu to dozirati na 25 litarski akvarij koji za pocetak nece imati mnogo biljaka.