Archerfishes

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Toxotes jaculatrix - Archerfishes



DSC02133.jpg
 
Takozvana riba strelac koja je najidealnija za paludarijum zbog svog nacina ishrane , da izbacivanjem mlaza vode iz usta pogadja insekte na udaljenosti i do 1.5 m. :D

Ova riba potice iz Zaliva Aden a nastanjuje celu obalu Indije pa sve do severa Australije. Moze da bude u slakoj i slanoj vodi . Ako je zelimo drzati u akvarijumu moramo joj obezbediti ribe priblizno njenoj velicini u suprotnom mogu biti jako uznemirene i agresivne.

Nisam imao neka iskustva sa ovom ribom, niti sam je vidjao u veleprodajama
 
he,he evo ga opet.... nije vidjao u veleprodajama ...


NO CMENT ! :lol:

Salu na stranu zaista ih i ja retko narucujem ,(ali ih u toku godine ipak bar ponekad mozes naci Fauna u mojim vodama) jer je interesovanje medju vlasnicima radnji zaista malo za njih. Zasto..... e ( to ne znam )
 
Znas kako Octopuse , drzati ovu vrste ribe kako bi ti samo pljuckale po sobi nije ni malo prijatno . :lol:
Jeste smesno ali je tako. Ove ribe ako zelimo da posmatramo kako se hrane kao sto sam rekao moramo ih drzati u pludarijumu i obezbediti im dovoljno insekata koje ce biti na tom bilju, koje je iznad povrsine vode i ujedno biti meta gde ce ove ribe gadjati . Moramo da znamo da one nisu toliko bas precizni strelci i da im treba nekoliko pokusaja da bi metu pogodile . E sada zamislite jedno manje jato i takav paludarijum u vasoj sobi :D