Bakterijska oboljenja riba

Pod pretpostavkom da je u pitanju bakterijska infekcija onda sve bas i ide tako. Prvo riba pocne da polako gubi boju na inficiranom mestu da bi se sve zavrsilo sa belilom. Ako si bio dovoljno srecan da pogodis pravi tretman sve moze i da se zavrsi na tome kako si i naveo, samo blagi gubitak pigmentacije. Vremenom pigmentacija se povrati ali to moze dugo da potraje.
Naravno da je sve ovo pretpostavka jer takop nesto moze da bude i proizvod mehanickog ostecenja, gljivica i ko zna sve cega.
 
Hvala na odgovoru.:D Cekam da vidim sta ce da se desi. Proslo je 4 dana od kako sam stavio sera omnipur, i mislim da je stanje poboljsano. Ipak ovaj meeki ide u karantinski akvarijum, posto je prilicno izgubio boju. Pronasao sam u jednom serinom prospektu upravo ovo od cega meki boluje, i to bas slika kako izgleda oboljenje na njemu,cak i ponasanje je isto-neartikulisano pliva , ceska se o podlogu,.... :(E sada, posto je ceo akvarijum tretiran sa omnipurom, da li u karantin gde budem stavio mekija da stavim odmah sera costamed F. Posto u ovoj serinoj knjizici pise da je bolest od koje boluje najverovatnije:Trichodina, Tetrahymena ili Chilodonella. Kakav je rizik za ostale ribe u glavnom akvarijumu da dobiju ovu bolest? Hvala na pomoci.:D
P.S. Ako imas neku preporuku, koji drugi lek da koristim i da li je potrebno jos nesto od preparata...Dajem im Fistamin u hranu...
 
Kad ga odvojis, promeni 30-50% vode u tom karantinskom akvarijumu pa onda dodaj lek prema uputstvu. Rizik za ostale ribe uvek postoji. Najbolja preventiva uopste za bolesti je odrzavanje dobre higijene i dobrog kvaliteta vode u akvarijumu. Prati sta se desava i dobro posmatraj ribe da bi mogao pravovremno da reagujes.
 
Evo da javim sta i kako :| -Nemam pojma??? Ovom mekiju se vratila boja malo, ali ipak se plasim , posto sam video jednu belu tacku na jednom od peraja:sorry:, tako da ide u karantin koliko sutra.Ipak, on ne pokazuje neku letargiju ili gubitak apetita. Ponekada se malo ceska o podlogu , ali isto tako i druge ribice tj, samo kribenzis,ove druge ne(mislim da je to normalno). Sutra ide meki, kao sto rekoh, u karantin sa cosamed F,pa neka odmori tamo neko vreme. I eto tako ,... :( Mislim da je sada ipak sve bolje i da sam ja mozda malo vise uspanicio:|