Bele fleke pomoc

Misha

New Member
14 Januar 2013
10
0
1
43
Arandjelovac
pozz treba mi savet u vezi akvarijuma sto litara.na dva fosilisa mi se pojavile bele fleke i koristio sam bactopur i sad vidim vise fleka.sta dalje da ga koristim ponovo ili da cekam.ispostovao sam 28 stepeni jedan dan sipao pa preskocio pa sipao i sad treci dan posle tretmana sam zamenio vodu dakle da li je potrebno da ponovo primenim isto.hvala
 
Mislim da si totalno promasio medikament. Probaj da nabavis cim pre costapur ako si se odlucio za seru ili nesto slicno protiv belih tacaka. Ovo sto si do sada koristio je za bakterije i nema nikakvog dejstva na bele tacke.
 
u zoo shopu nemaju costopur vec fmc.da li da primenim njega pitanje je sad i jos sam cuo da to moze da bude od grejaca.
ja koliko sam primetio ne idu kod grejaca.sad ni sam ne znam sta dalje...molim opet za savet!
dakle nema trulezi ima fleka na repu i po telu.ostale ribe nemaju fleke.dva dana posle bactopura neke fleke se ne vide a neke su u vidu belih tacki i nepravilnog oblika.dakle sta dalje...
 
Ako su tacke kao glava ciode i ima ih vise onda je verovatno white spot i pravi lek je costapur ili neko drugo sredstvo protiv ihtioftirijaze. Ukoliko su to fleke vece povrsine moj izbor bi bio MULTICURA.multicura.jpeg
 
  • Like
Reactions: Misha