Botia almorhae

Evo i moja botia poludila oce da siluje sve redom ribice u akvarijumu pliva levo desno uz staklo , juri sve redom ribice i onako se okrece po dnu na stranu u plivanju kao sto je kod tebe na videu tamo gde su 2 botie :mrgreen:

ova botia je u pitanju (video je od pre 10-tak dana) :

http://www.youtube.com/watch?v=FuwbWYXY65I

Sad nemam vise fotoaparat da snimim i da vam pokazem kako luduje izgleda bi da se pari al nema svoju vrstu jel mi uginula druga botia pre par meseci :|:|
 
Bobane znao sam da ces to reci ali ona je izuzetno zivahna i ima odlican apetit. Mogao bih reci da je najaktivnija od svih botija zajedno. Ona ustvari proganja tog "muzjaka" in ne prihvata uvek to njeno udvaranje nego se sklanja. Meni se cini da nju ta ikra "svrbi" i zato ga "siluje". Ne znam:ebote:

sta mislis o ovom videu?http://www.youtube.com/watch#!v=ghlc0D8h7bc&playnext=1&videos=eL_mZNcZgyQ Tako se ponasaju i moje samo jos zesce. Dok je bila "mrsava" nije bilo takvog ludovanja.
 
Pa mozda si u pravu ali sve se prezderavaju i nije ni jedna druga ovako naduvena. Ako je bolesna zar ne bi trebalo da je pokunjena ili u najmanju ruku ne toliko zivahna?
Evo sad jednog boljeg snimka danasnjeg ludila. Zar to ne lici na pokusaj mresta nezavisno od tog stomaka??? Da li se ikad desava da riba iz nekih razloga ne moze da izbaci ikru i kakve su posledice?

http://www.youtube.com/watch?v=BsXU3ao6ngg&feature=player_embedded
 
Pa Bobane ja stvarno ne znam mnogo o dropsy simptomu ali ova je ziva skoro dve godine i ponasa se vrlo zdravo. Nema izbecene oci nije i najezena. Ako hoces nesto da mi detaljnije kazes u vezi toga, reci. Ti znas da se ja dosta udubljujem u bolesti ali ovde mi apsolutno nista (osim debljine)ne ukazuje na bolest. Veruj mi.

Da li riba moze tako da zivi dve godine vesela a da ima dropsy? Od prvog momenta je imala faze deblje i tanje. Ok reci ces da ne moze biti najezena jer nema krljusti, ali njeno je raspolozenje izvrsno. Pokazuje isuzetnu zivahnost i vitalnost. Zar je nebi dropsy napravila kilavom?
boban said:
Uobicajeno je da se inficirana riba nalazi pri povrsini vode gde miruje i slabo reaguje na svoje okruzenje a ujedno odboja da uzima hranu.
E bas ovo je totalno suprotno.
Ona itekako
1)reaguje na okolinu
2)ne miruje ni tren. Upravo luduje (rekao bih najaktivnija riba u aq)
3)zdere ko mutava
4) Nije pri povrsini vode
5) nije buljava
6) nema skupljena peraja
Molim te reci nesto konkretnije. Zanima me stvarno.
I jos nesto: Sto je deblja to vise spopada onog "muzjaka". Kad splasne mne juri ga toliko.

Izvini ako smeta sto obavestavam sta se desava. Mislio sam da bi bilo zanimljivo pratiti ovaj fenomen ma sta da je u pitanju...
 
I jos jedno pitanje. Sto su one tako zadihane dok se "igraju" na nacin kao na video koje sam postavio. Kad nema tog muvanja normalno disu.
Nijedna od makrakanti i modesti nikad toliko brzo ne disu cak i ako se na kratko pojure. Sta to sve treba da znaci? Bilo koja interakcija izmedju pakistani i drugih botija ne izaziva ovakvo disanje.
 
Sada sam na poslu pa ne mogu da detaljisem u vezi ovoga. Pre svega ova riba IMA KRLUSTI po telu kao I mnoge druge.
Dropsy je stanje koje pokazuje da nesto ne stima. Manifestuje se na mnogo nacina I ponekada je tesko uocljiv. U sustini dolazi do nagomilavanja tecnosti u unutrasnjosti ribe. Ponekada sve to izgleda kao zelatinska masa.
Uzrok moze da bude virus, bakterije ili bicari. Prakticno svasta a mi tesko mozemo da utvrdimo razlog osim ako ne analiziramo sve to. Drugim recima ako imas zivu ribu onda nema sanse da saznas uzrok.
Riba koja ima neku hronicnu bolest moze da zivi tako dugo. Tu nema pravila barem meni znanih. Riba ce se ponasati normalno sve dokle ta tecnost ili masa ne pocne fizicki da pritiska unutrasnje organe u toj meri da pocnu da gube funkciju. Jetra je mozda I prvi organ koji otkaze. Ako radis disekciju mozes da vidis da je jetra vrlo bleda sto je los indikator.
Eto kao sto vidis dropsi je vrlo komplikovano stanje I mislim da je nemoguce dati neki tipicni primer. Mi u akvaristici spominjemo ekstremni slucaj kada je sve vrlo ocito.
 
Svaka riba ima neko svoje specificno ponasanje kada je u dodiru sa svojom vrstom koje se razlikuje od ponasanja pri susretu sa drugim vrstama. Bez obzira sto su Botie u pitanju mislim da ti ne bi trebao da pravis neki uporednik sa klovnovima ili drugim botiama.

Sto se tice ovo oko bolesti ja ne tvrdim da je to dopsy mada mi sve mirise na to. Moguce da je i neka hronicna stomacna infekcija. Kako god da okrenem ja tesko mogu da vidim tu neki mrest.