Botija modesta-polovi

Dane

Member
7 Decembar 2004
249
0
16
Gostivar. Makedonija
Dali je moguce nekako razlikovati polove kod Botija modesta? Imam 2 komada i primecujem razlike u gradju stomacnih peraja (dakle ne grudni ili analno, vec ona dva izmedju njih). Imeno kod jedne modeste iste su rashsirene, a kod druge ribe su spojene (uvek spojene). Ova druga se odlicno ponasa (dakle zdrava je). Dali je to polova razlika ili nesto drugo je u pitanju?
 
Dane said:
... Imam 2 komada i primecujem razlike u gradju stomacnih peraja (dakle ne grudni ili analno, vec ona dva izmedju njih). Imeno kod jedne modeste iste su rashsirene, a kod druge ribe su spojene (uvek spojene).

Dane kako mislis spojena peraja? Da li mislis na ventralna peraja?
 
Tako je Fauna mislim na Ventralna (Pelvic) peraja.
Sorry sto nisam bolje razlistao sajt :oops: .
Inace iste izgldejau kao analnih peraja kod zivorotke, odnosno: kod jedne ribe su spojeni (nesto poput gonopodijum kod muzjacima), a kod dguge su rashirene (kao analno peraje kod zivorotki).
 
Da malo osvezim temu:
Te razlike u perajima jos postoje, sada jedna riba ima i malo veci trbuh :wink: . Zanima me kako se botije ponasaju prema ikru i kasnije sprema podmladku? Akvarijum ima mekanu i toplu vodu (zbog diskuse), mozda par botije, na mesto gde je turbulencija vode jaca tamo sam montirao pecine (tamo botije provode veci deo dana), mozda uz malo srece ce se desiti i ...... :wink: .
 
Dane, tesko je ocekivati mrest botia modesta jer koliko sam ja upoznat, jos nije izmrescena ovde na nasim prostorima (ne znam kako se mreste u Singapuru na farmama, odakle nam stizu iz uvoza) :?

Da bi ova vrsta botije bila polno zrela, treba da naraste prilicno velika . Nesto konkretnije u vezi mresta potrazi na internetu, za pocetak kreni od fishbase-a
Botia modesta
 
Ta potraga je u tok jos od pre mesec dana, ali bas je tesko naci informacije oko B.modesta . Vise ljudi radi brze i pa,etnije od jednog zato hajde u potragu po informacije :D .