Brachypelma emilia

B.emilia je jako interesantna sa svojim crvenim nogama (samo 2 i 3 clanak su obojeni), mada nista manje nisu lepe ni ostale Brachypelma-e, posedno B.smithi, B. boehme i ostale.
Pored svoje lepote B. emilia je i dugovecna tarantula , moze doziveti u dobrim uslovima i do 20 godina . Medjutim, njen rast nije tako brz, jako sporo napreduje do maksimalne velicine. Trebace nam 5 godina da bi sacekali njenu potpunu zrelost .

Jeco, fotka ti je lepa i sticem utisak da volis tarantule, kada onako slobodno i bez straha drzis tarantulu na saci ? Ne znam , mozda imas i ti neku kolekciju ...ako imas mogla si nam predstaviti.:)
 
Uh,znas mene i moju expresnost po pitanju postavljanja slika,cim cim prije,malo sam u guzvanjcu kao i po obicaju sa poslicem,ali obecavam,predstavljam svih svojih 12(trenutan broj) tarantula...sad neke su malci jos uvek,a neke su...hmmm veJike... pored toga ima jos slika kod druga,postavljam i njih,ponela me je samo emilija...zato postavih i ovu...Faunice,big hello
 
Ma dajte ljudi bre...Emilijaaaaa...meni to lepo ime :D
Malo sale nije na odmet.Sutra uvece cu slikati moju jedinku koja je stigla do skoro pola svoje velicine, ima lepih fotki dosta :)))
Kad vec vidim da za sedam godina nista okacili njene slike, sto da ja ne okacim koju od te vrste :))) ;)
 
  • Like
Reactions: Fauna