Cao Narode

Hvala na pozdravu :D

Kad sledeci put navratis napisi par redaka o sebi i svojim ljubimcima..

Dobro dosao :D
 
Hey Vlady, Dobrodoshao!!!
Ovde mozesh napisati i neshto vishe o sebi i svojim ribicama, slobodno
:D
Uzivaj u charima foruma :wink:
 
Pozdravi i od mene svajcarcu i dobro nam dosao :)

Kako rece nase zensko drustvo, kazi malo i o svom akvarijumu a i neka slicica moze da pomogne. Bez zurbe, kada budes imao vremena i volje.

Pozdravi i uzivaj u drustvu :)
 
1000 L Vode

Ma cuti, a hocu i morski Akvarijum da napravim.
Upravo sam kupio od 500 l, pa sada gledam Tehniku i Koralje.
Fora je u tome bila, da sam gledao i kupovao preko Interneta.
Akvarikum od 720l je kostao sa Unutrasnjem filterom samo 100.- Sfr
oko 65 Evra.
Inace se to nemoze platiti, a ja jos nisam dobio na Lutriji
:wink:
 
Ovaj akvarijum od 720 l. sa cenom od 65 jako je interesantan . :D To je cak i za nase uslove veoma povoljno . Ako moze par fotografija tog akvarijuma iz vise uglova ? :wink:
 
:shock: Mislim, svata sam ?ula, a i vidjela... ali OVAKVU cijenu? :shock:

Sve da ovdje toga ipak i ima, takve stvari obi?no meni netko pobere ispred nosa :roll:

Da, da... i ja bih jako eljela vidjeti te akvarije. Plz :D
 
720l

evo slika
stvar je u tome sto je to 2 metra dugacko i nikom nije htao da uzme.
Najveci problem je bio da se transportuje(da se nadje Vozilo i 4 jakih
muskaraca).
Mogao sam iz ranje gde radim da uzmem i jos tri prijatelja. Mi smo sa 2
sprata nosili to tesko cudo. Jedva smo ga skinuli.
 
Evo i ja da te pozravim Vlady.

Ne znam, obicno je akvarijum skuplji sto je veci :D , u svakom slucaju to ne bi trebalo da je mana.

Size does metter bar kad je akvarijum u pitanju.

Ne izgleda lose, mada slike su suvise male. Slobodno postavi vece slike ako imas, mozes staviti slike do 640x480 i do 100kb. Mislim da cemo onda dobiti bolji uvid u ovo podvodno carstvo.

Napisi i ponesto o svojim akvarijumima, koje ribe,biljke,filtrecija,oprema i tehnika...
Da se bas upoznamo :D
 
slike

evo posto mi je Eddi pomogao, stavljam vam slike od mojih akarijuma pa vidite. Nije nista narocito.
Momentalno, se ovako kako jeste svi slazu.
:lol:
 
Vidim da si sada postavio slike odgovarajuce rezolucije, sto je mnogo bolje i preglednije. :wink:

Lepo izgledaju akvarijumi samo ima jedna sitnica sto meni "kopa" oci, a to je crvenouha kornjaca. Misljenja sam da za nju ipak trebaju drugaciji uslovi nego sto je u tom akvarijumu gde su ciklidi. .Takodje mislim, da za tebe nece biti problem ako obezbedis jos jedan dodatni akvaterarijum . :D
 
Lepi su akvarijumi.
Ne znam za kornjacu, mada deluje zdravo i veselo na slici :D ipak joj je mesto u terarijumu.
Meni su za ochi zapali oni altumi, kad sam video slike pomislio sam da su oni ali se ne moze bas jasno reci. Mogao bi zumirati bar jednog od njih, da vidim u punoj velicini. Mada ako se covek bas zagleda deluju kao pravi. Nije da sumnjam da znas sta drzis, nego su oni ovde jako retki. Mogao bi da podelis sa nama neka svoja iskustva sa njima.
Deluju kao odrasli maticni primerci, jel bilo pokusaja mresta.?
 
kornjaca i Altumi

Cao svima
Kornjaca ima terarijum u kojem je bila totalno nesrecna( stalno je lezala
ispod kamena) A sada pliva okolo i uzima u prostoru. Cicklidi je ostavljaju na miru.
Skalari jesu Altumi. Znam zato sto sam ih kupio u radnji.
mresta? mislis dali je bilo jajasca i dali je doslo do oplodjenja. Da bilo je Jajasca ali nije doslo do oploda.
Drago mi je sto vam se dopadaju moji Akvarijumi. Imam jos jedan od 110l ali su vecinom Gupike i cistaci ( L )
 
Zaista tvoji akvarijumi dobro izgledaju. Ako je kornjacica srecna tamo gde je...pa neka je gde jeste. U krajnjem slucaju, ako nastanu problemi, uvek moze doci do razmestanja.
Skalari su prelepi, narocito altumi. To sto si ih kupio kao takve u radnji, ne mora da je garancija da su to zaista oni. Ti bas i nemas drugog izbora nego da verujes da su to altumi ....za novac koji si dao za njih. Ovde je postalo uobicajeno da platis jedno, a ustvari dobijes nesto sasvim drugo. :roll:
Parametri vode imaju veliki uticaj na to da li ce biti malih skalara ili ne. Ako ima obezbedis neki optimum toga, rezultati nece izistati. Naravno, to podrazumeva izmestanje, jer tamo gde jesu sada tesko da bi opstalo nesto, cak i da dodje do oplodnje.

Ha, kako je prakticno kupovati preko net-a, uvek naleti neka povoljna cena za dobru stvar. :D

cistaci (L).... mislis na cory ribe???? (corydoras)
 
cistaci

cao
meni je ponekad tesko, zato sto sam naucio imena riba prvo na nemackom a posla na latinskom jeziku.
Sa Cistacima sam mislio Ancistruse.
Sto se tice Skalara, meni i nije stalo da ih imam vise. Ovo sto imam dosta je ili pogledam po internetu gde ima puno ljudi koji prodaju ili poklanjaju ribe.
Kako je kod vas ako trazis neku posebnu ribu, mozete li je naruciti?