Corydoras paleatus razmnozavanje - problem

i da, ubacio sam i 2 ancistrusa posto zenki pun stomak igre, pa se nadao da ce se zavuci u pecinu bar oni ako nece ovi cory da se mreste...
 
Desava se mrest Corya i u zajednickom akvarijumu ali to je pre slucajnost nego nesto na sta moze da se racuna. Po nekom mom iskustvu ne treba mesati razlicite vrste Corija ako se zeli mrest.
Probaj ovako. Odvoj muzjake od zenki u razlicite akvarijume, mozes i sve zenke i muzjake razlicitih vrsta na jedno dve nedelje. Hrani ih dobro raznovrsnom hranom ali nemoj da im menjas vodu. Posle dve nedelje spoji ih zajedno ali po vrstama i promeni 50% vode stim da novodolivena voda bude 4-5 C hladnija i trebalo bi da se izmrerste. Ja to nazivam pozitivan stres, jer mrest se u prirodi desava posle duzeg perioda losih uslova. Obicno je to dolazak kisne sezone kad se voda obnavlja i prepuna je kiseonika i hrane.
 
Od ikrasica samo mi zebrice uspele, imam 4 komada sebi ostavio cisto da se podsetim kako sam tata :D probacu i to zopex ma da, da ja imam prostora kao sto nemam puno bi to meni lakse islo..