Diskusi u jednom akvarijumu

Fauna said:
....

Zaboravio sam da jos dodam , da filtraciju akvarijuma kombinuje sa UV-C lampom (40 W) i to nesto improvizovano sto mene jako zabrinjava . Evo pogledajte ovu slku pa procenite sami .

......

kada se skine zastita od UV-C zraka vidi se staklena cev gde se sterilise precicna voda koja dolazi gumenim crevom iz spoljasnjeg staklenog filtera

Nadam se da je cijev od visoko ?istog kvarcnog stakla (Cisti SiO2) ili ta lampa gori uzalud, jer staklo filtrira sve valne duine kra?e od 400nm.
 
Fauna said:
Kada samo vec kod prepoznavanja i indetifikacije ,evo jos jednog stanovnika akvarijuma za kojeg nisam siguran o kojoj se vrsti radi (moje misljenje je da se radi o nekoj vrsti ancistrusa)...




I jos jedna slika ali sam ovo uradio sa blicem



To ti je mali panaque ili peckoltia, u biti prije bi rekao da je peckoltia... trebao bi pogledat gebis da budem siguran...
Vi?am ih uredno po sloveniji i austriji - zanimljivo je da se JO UVIJEK nisam potrudio identificirat pleci?a.,.. E SAD O?U! :wink:
 
I ja sam hteo da tipujem na Peckoltia ali sam odustao, slabo se vide detalji, pa sam precutao. Tebi se neda da cutis :)

Mene podseca na Peckoltia arenaria mada opet, slika je takva da je svako nagadjanje problematicno.
 
Castitam Stina.. :D Stvarno nisam mogao da nagadjam sta to moze biti , koja vrsta cat ribe, jer Peckoltia-e retko vidjamo ovde kod nas.

Eto , morasm obavestiti vlasnika sta ima u svom akvarijumu, mada ce on to verovatno opet nazivati ancistrusom :lol: