Ecsenius frontalis

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jedna simpaticna riba koja nam stize iz Crvenog mora (Red sea) je i Ecsenius frontalis - Smooth-fin blenny.
Pojavljuje se u vise formi sto zavisi od lokacije i ovo na slici je jedna od njih.


DSC05879.jpg
 
taj malia je perfektan! Nije da ga imam, ali...
Ma, sve te male ribibi iz porodice blenny i goby su skros cool! Brijem da cu jednog dana kada sredim veci akvarij imati malo brdo tih ribica!
 
Eto jos jedan na listi cekanja :)

Obicno se po prodavnicama nadje Bicolor Blenny - Escenius bicolor koji je izuzetno slican. Mislim da svaki akvarijum treba da ga ima osim ako ima neke monstrume koji bi ga pojeli u momentu i sa velikim zadovoljstvom.
 
je, je, lista cekanja je svakog dana sve veca i veca! Kako sam krenula, akvarij od 3000 l mi nije dovoljan :wink: (ako napravim jednom od 1000 bit ce to "moje more"...nadam se :D )
 
Ma, ima toliko divnih morskih organizama da je to cudo jedno! Stvarno apetiti tako brzo mogu narasti!
A more....sada kada odem (nosim mali akvarijic od 60l, s nutarnjim filterom), pa ce biti skupljanja! :D
 
Nemoj samo pretjerivati a vrati raka neka ga neka velika riba popapa kad je bio tako ljut i premicao ti kamenje i koralje...
Zato se moraju koralji pricvrstiti jer kad ti jednom naraste veliki kralj i padne i slomi dugacke djelove bice ti jako zao.

Cuj Jasenka, Kontroler veoma dobro napreduje, cak brze od akvarija, hahaha

Lijepo se provedite i nemoj samo da skupljas i punis akvarij nego dobro se odluci da ne bude kao sa rakom, nije on kriv nista, njemu je to igranje, da trazi pod kamenjem...

Evo ja danas bas dobio ponudu za jos neke pumpe i cjena veoma dobra nesto malo vise od 100 Eura a jake 7000 l na sat. ASKOLL naravno.

Trose najmanje od svih znanih pumpi koje postoje za tu litrazu.

POzdrav svima i na ovom forumu.
 
Branko, rak fino ceka na oslobodjenje! Lijepo sam mu sloila mjesto (nije vie u filteru) u kanti od 7 l, s malom pumpicom, par kamena i halimedon i caulerpom, pa ce tamo boraviti do odlaska na more! Naravno dobija i hranu svako toliko mu bacim pola tabletice i on je super sretan!
Moram jo samo i ovog drugog izvuci van, pa...jupidupidu!
Ma, nisu mi u zadnje vrijeme vie ruali toliko kamencice, jer sam ih dosta uspijela polijepiti s dvokmponentnim lijepilom, ali se bojim da ako nabavim Tridacnu da je ne bi unitili, pa zbog toga su ta dvojica osudeni na izgon iz akvarija.
Na srecu i dok su ruali kamencice s koraljima nisu imali to puno unititim, nego je mene ivciralo non-stop vracati to kamenje na pravo mjesto!
 
Ribica je vrlo znatieljnog karaktera, algojed prvenstveno. Treba imati u vidu kada je se uzima da je akvarij donekle stabilan i da joj se moe za prvu ruku pruiti adekvatna prehrana.
Zna strugati alge s stakla i ostavlja vidljive tragove sli?ne poljupcu.
Ima nekih pri?a da zna "napadati" koralje, ali to nije ?esto...u svakom slu?aju treba biti na oprezu kada se uzima ova prelijepa ribica!
Ima mogu?nost mimikrije tj. djelomi?nu izmjenu boje, pa s obzirom na okruenje zna dobivati bijele pjege, pruge i are po tamnijem dijelu tijela