Gde nabaviti feretke?

27 Avgust 2012
89
3
8
32
Ako je odgajivac iz Kraljeva, tih 160 kilometara do BG-a je manji stres nego da kupis od nekog preprodavca ili zlo shopa.
Da kazemo, 100 km iz NS-a pa vadjenje iz kaveza rukavicom uz galamu pa drzanje u zoo radnji par dana gde klinci ulecu sa vrata, udaraju po kavezu, galame, guraju razne predmete u kavez...
Pa ti onda lepo kupis tu zivotinju u Beogradu u radnji mislivsi da se ona tu rodila i zivela mirnim zivotom .
Shvatas poentu?
Uvek je bolje direktno od odgajivaca.

17 Oktobar 2012
4
0
1
36
Posto vidim da volis da drzis ljudima bukvice, da ti objasnim.
Posto nemam kola, morala bih zivotinju da prevezem autobusom. Do NS ima 80km ako cemo da budemo precizni a i ima voz.
Ja do sada sve zivotinje koje sam imala (kucici i macka - hvala Bogu svi doziveli starost) su bili lutalice i jedan rasan pas ali ne iz odgajivacnice. Znam sta znaci zivotinja pod stresom jer sam papagaja rase Nandaja spasila iz tih zlo shopova i trebalo mi je godinu dana da ga vratim u zivot!!!
Dakle ja trazim od ljudi koji nisu odgajivaci (ne ostvaraju profit od jadnih malih zivotinjica).
Shvatas poentu???

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,543
64
48
64
Beograd
Hajde malo da "spustimo loptu". Svako ima pravo da izabere gde ce i od koga kupiti nesto. Ovde na sajtu se raspitujemo kako i gde da to uradimo na najpovoljniji nacin, a onaj ko trazi savet sam odlucuje da li ce ga prihvatiti ili ne.

27 Avgust 2012
89
3
8
32
Posto vidim da volis da drzis ljudima bukvice, da ti objasnim.
Izneo sam stav i branio ga.
U tudju temu si postavila post za koji se ispostavilo da je oglas a za oglase postoji posebna tema.
Predlazem da se suvisni postovi obrisu jer se tema pretvorila u "kako doci do feretke".

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,351
14
38
Serbia
www.beke.co.nz
Svakako, predlozi i misljenja su uvek dobro dosli a da li su za nekoga prihvatljivi, to ce odluciti taj kojima su potrebni.

Da budemo konkretniji i sto vise pomognemo, evo ponovo link izgleda od istog odgajivaca, ali sada pise da se nalazi u Valjevu:confused: i da postoji mogucnost dostave na kucnu adresu.

btw
Sto se tice teme, Marko je u pravu, trebalo je na vreme podeliti, sto sam i ucinio.

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,351
14
38
Serbia
www.beke.co.nz
Tesko ces naci feretke da kupis. Razlog je, sto su se mnogi ljudi prevarili i bili lakomisleni da je tu zivotinju lako drzati i odgajati. Mnogo je tu problema sa kojima se vlasnik suacava i ti problemi su glavni razlozi sto je danas jako malo odgajivaca ovih zivotinja. Sigurno postoje ljudi koji jos uvek drze feretke i razmnozavaju ih, ali to se pronalazi u oglasima s vremana na vreme. Znam da su se feretke u poslednje vreme cak i poklanjale.