Gde nabaviti feretke?

Ne bih volela da idem toliko daleko i traumiram malu zivotinju voznjom. Hocu bebicu iz BGD, Panceva ili NS
Sve u svemu, hvala puno
 
Ako je odgajivac iz Kraljeva, tih 160 kilometara do BG-a je manji stres nego da kupis od nekog preprodavca ili zlo shopa.
Da kazemo, 100 km iz NS-a pa vadjenje iz kaveza rukavicom uz galamu pa drzanje u zoo radnji par dana gde klinci ulecu sa vrata, udaraju po kavezu, galame, guraju razne predmete u kavez...
Pa ti onda lepo kupis tu zivotinju u Beogradu u radnji mislivsi da se ona tu rodila i zivela mirnim zivotom .
Shvatas poentu?
Uvek je bolje direktno od odgajivaca.
 
Posto vidim da volis da drzis ljudima bukvice, da ti objasnim.
Posto nemam kola, morala bih zivotinju da prevezem autobusom. Do NS ima 80km ako cemo da budemo precizni a i ima voz.
Ja do sada sve zivotinje koje sam imala (kucici i macka - hvala Bogu svi doziveli starost) su bili lutalice i jedan rasan pas ali ne iz odgajivacnice. Znam sta znaci zivotinja pod stresom jer sam papagaja rase Nandaja spasila iz tih zlo shopova i trebalo mi je godinu dana da ga vratim u zivot!!!
Dakle ja trazim od ljudi koji nisu odgajivaci (ne ostvaraju profit od jadnih malih zivotinjica).
Shvatas poentu???
 
Hajde malo da "spustimo loptu". Svako ima pravo da izabere gde ce i od koga kupiti nesto. Ovde na sajtu se raspitujemo kako i gde da to uradimo na najpovoljniji nacin, a onaj ko trazi savet sam odlucuje da li ce ga prihvatiti ili ne.
 
Posto vidim da volis da drzis ljudima bukvice, da ti objasnim.
Izneo sam stav i branio ga.
U tudju temu si postavila post za koji se ispostavilo da je oglas a za oglase postoji posebna tema.
Predlazem da se suvisni postovi obrisu jer se tema pretvorila u "kako doci do feretke".
 
Svakako, predlozi i misljenja su uvek dobro dosli a da li su za nekoga prihvatljivi, to ce odluciti taj kojima su potrebni.

Da budemo konkretniji i sto vise pomognemo, evo ponovo link izgleda od istog odgajivaca, ali sada pise da se nalazi u Valjevu:confused: i da postoji mogucnost dostave na kucnu adresu.

btw
Sto se tice teme, Marko je u pravu, trebalo je na vreme podeliti, sto sam i ucinio.
 
Да ли неко продаје феретке и која је цена?
 
Tesko ces naci feretke da kupis. Razlog je, sto su se mnogi ljudi prevarili i bili lakomisleni da je tu zivotinju lako drzati i odgajati. Mnogo je tu problema sa kojima se vlasnik suacava i ti problemi su glavni razlozi sto je danas jako malo odgajivaca ovih zivotinja. Sigurno postoje ljudi koji jos uvek drze feretke i razmnozavaju ih, ali to se pronalazi u oglasima s vremana na vreme. Znam da su se feretke u poslednje vreme cak i poklanjale.