Green Chromis

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jos jedna vrsta morskih riba koja je zastupljena u akvaristici. Vrlo je mirna i pogodna je za cuvanje u grupi.

DSC04239.jpg
 
Oni su zastupljeni dosta kao grupna riba u vecim koraljnim akvarijima! Zbog toga su mi super. Jednog dana i oni ce stici do mene :D
 
Koliko poraste ova ribica i da li je obavezno da se drzi u grupi?
 
Ima ih vise vrsta i uglavnom se krecu od 8 do 20 cm. Nama najcesce stize Chromis virdis koji poraste negde oko 8 cm.

Nije pravilo da se ove ribe drze u grupi, moze i pojedinacno bez problema. Mnogi akvaristi vole da drze grupu riba pa je ova vrsta dosta dobra za grupu.
 
Evo stigli su i u moj akvarij (konacno)! Jedan trio!
Ribe koje plivaju vecinom u svojoj grupici tj. jatacu, po cijelom akvariju...preteno malo iznad sredine akvarija, pri povrini
 

Attachments

  • cromi.jpg
    cromi.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 159
Da i mene su malko podsjetili na ciklide, ali samo malko, jer ciklidima se bas i ne prelijeva toliko boja kao Comisima, a i nisu nasrtljivi i ne kopaju rupice to je velika razlika.
Meni su se oduvijek svidali i mislim da su pravi jatni dodatak za reef akvarije (za ljude koji ne ele imati po jednu vrstu od svake ribice)
Kada budem imala veci akvarij imat cu i vie tih ribica vjerojatno.
 
Ok. Jasenka :wink: Neosporavam nista , naravno da su za tebe i vecinu akvarista jako lepi ali ja sam sto se tice takvih formi koji su tipicni za africke ciklide nezainteresvan. To je i razlog sto ja africke ciklide i ne drzim niti sam nesto posebno odusevljen sa njima, takve ribe su mi jako ruzne. :wink:

Znam da ce me neko zbog ove izjave osuditi ali to je moje misljenje i moj ukus a okusima se ne raspravlja :D :wink:
 
Sada, nakon dva mjeseca dranja ove ribice (to i nije ba neko iskustvo), ali ipak je neko minimano, mogu reci da su super kao stanovnici u mojem akvariju.
Jedu sve, svu vrstu hrane, biljnog i ivotinjskog porijekla, suhu, svjeu, ivu-artemiju posebno vole, smrznutu
Vrlo su tolerantne prema svim stanovnicima, zairane ribice koje plivaju u svojoj grupi, po cijelom akvariju.
Reef safe, tj. ribice pogodne za koraljne akvarije. Spadaju u grupu inace demsel ribica.
 
Evo malo vrljam i ?itam po starim temama, pa naiao na ovu i sjetio se da su bili u du?anu u koji dost ?esto zalazim...
Bilo ih jedno 3 do 5 komada, nisam vie ziher i bili su krasni za vidjet, iako nisu neto posebno atraktivni za morsku ribu...
Sve u svemu prodali su se, a to zna?i da ima ljudi u Zgu kojima suse svidjeli...nije Jasenka jedina! :D
Kako ovi tvoji napreduju??
 
Super stina, narasli su. Prava malena prodrljiva bi?a. Da imam ve?i akvarij, imala bih i vie, jer su genijalni.
Laki su za prehranu, nisu nametljivi, nisu plahi, taman za bilokoji koraljni ve?i akvarij