gupi

MArkisha je dao pomalo surov odgovor ali u sustini ti ne bi trebao da izigravas doktora, nema potrebe za to. Priroda se pobrinula za sve to a tebi je samo potrebno strpljenje koje svaki akvarista stekne posle izvesnog vremena u akvaristici. Dok cekas na taj porodjaj procunjaj malo po forumima i procitaj kakva su iskustva u vezi toga.
Dakle nema precice u vezi toga :)
 
Kupila sam pre dva dana muzijaka i zenku gupija.Naravno zenka je trudna ili kako se to vec kaze.Ja sam nju odvojila u poseban akvarijum.Jel treba malo veca temperatura?Kako otprilike da znam kada da ocekujem malce?Nije mi ovo prvi mrest gupija,sa starom zenkom mi je bilo lakse,i lepo sam odgajila dosta malaca.heelpp
 
Zenka je skotna a okoti ce mlade kada joj dodje vreme. Strpi se malo, samo koji dan a najvise mesec dana, i onda ce sve da ti bude lakse a mislim da je to sve dosta uocljivo kod Guppy riba.
Sto se tice temperature tu nemam odgovor. Da si navela kolika je sadasnja temperatura akvarijumske vode onda bi bilo sve lakse :) Inace 25 ºC je sasvim ok a moze i znatno manje, cak manje od 20.
 
Uginula je sinoc.Ne znam zasto,mada mislim da je zbog stresa,dosla je kod mene i sutradan sam prala aq,pa je par puta premestala i tako.Jel je moguce da ugine na ''porodjaju'' ,malci su bili spremni da ''izadju'' bili su krupni ,i bilo ih je malo_Ona je ceo dan bila nervozna i isla gore-dole,i malko je ''nabubrila''..Danas sam kupila novu,koja je cini mi se mladja i nije skotna.Spojila sam je sa muzijakom,ali oni su cudni nesto,smoreni...Joj nerviraju me ovako plahe ribice :) sipam im hranu svaki dan ..neku proizvodjac je dajana pet professional a imam i neku braon sitnu + na sve to i dafniju.Ali meni se ne cini da oni jedu to...
 
Nema pravila za uginuce riba, to se jednostavno desi :( Razlog moze ali i ne mora da bude ocit. Kada preres akvarijum u kome su ribe onda sve treba da obavljas nekako usporeno pa samim tim i postedis ribe od traumaticnih situacija. Ribe mozes da premestas iz jednog u drugi akvarijum bez vadjenja iz vode pa i to je smanjeni stres.

E sada, mozda je riba jednostavno uginula iz ko zna kog razloga a sve ostalo je koincidencija, nemora da bude da si ti prouzrokovala da se to desi.
 
samo da kazem da su mi se okotile 3 zenke gupika za ovo vreme i imam dosta malih.
i pre 2 sata mi se okotila jedna platika.
 
Ma sta da se radi. Ovih dana ce mi se okotiti 2 zenke, jedna je puuna. Sinoc mi se okotila platika, sve je proslo ok, imam malo vise od 20 malaca.!:hej:
 
Za par sana,vecinom preko noci...jer meni su se sve po mraku mrijestile, a drzim sve vrste zivorotki...
 
Last edited by a moderator: