Hajde da gajimo Gupike

Dobila sam male ima ih 10, nisu ih sve pojeli.:) Ovi sada imaju bar nekoliko dana i slobodno se šetaju. Malo ih pojure ali neće da ih pojedu. Svi su bledi i sitni neću skorije znati kakvi su ispali, samo im se oči vide. To su od Kolumbija Dambo Gupi para od velike ženke zato ih je toliko, od male iste vrsta ženka bila su samo dva preživela i još su tu u filteru.
Imam i dve običnije gupi ženke, lepe su ali nemaju veliko gornje peraje, pa vremenom ćemo videti kako će izgledati malci od njih.
 
Meni su i dan danas najlepse one Gupike sto smo nekad gajili, sarenisu nikad kraja.
 
Ja se ne sećam jasno kako su nekada bile i sa kojim šarama i ako sam imala neke pre oko 25 godina:). Ali tada nisam ništa znala pa sam ih držala sa japankama i mislim da su mi one jele male i ako su spore. Držala sam tada male u odvojenom akvarijumu vratim ih posle 10 dana u veliki njih nema...

Na slici su dve običnije koje sam dodala jednu krupnu jer je izgledala zdravo i jednu sa jarkim repićem i jednog plavog muškog.

Na netu ima prelepih muških gupija multi color, pastel, plavi sa lace repom u radnjama ništa od toga nema samo poneki snake skin..neću više dodavati jer ako svi mali prežive imaću skoro 15 ak ribica u oko 55l.

Udomiću ih vremenom ako bude još više.

Ovde je i jedna slika prinove.
 

Attachments

  • IMG_4680.JPG
    IMG_4680.JPG
    249.6 KB · Pregleda: 5
  • IMG_4730.JPG
    IMG_4730.JPG
    276.9 KB · Pregleda: 5
  • Svi zajedno.JPG
    Svi zajedno.JPG
    294.8 KB · Pregleda: 5
  • IMG_4698.JPG
    IMG_4698.JPG
    306.8 KB · Pregleda: 5
  • IMG_4662.JPG
    IMG_4662.JPG
    171.4 KB · Pregleda: 5