Idemo dalje-128l

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Formiran negde u martu 2007. Podloga (sa dodatkom novog peska), biljke i ribe preseljene iz 70l.
Dimenzije: 80*40*40
Svetlo: 3x18w Sylvania
Filtracija:spoljasnji stakleni filter
 

Attachments

  • DSCN1206re.jpg
    DSCN1206re.jpg
    85.8 KB · Pregleda: 56
Pa iskreno da ti kazem akvarijum izgleda super mada ce sve to vremenom da izgleda jos bolje kada se i biljke razviju po podlozi i stvori jedan solidan "tepih".

Sada nesto vise sto je stvar ukusa pa to uzmi kao moje misljenje. Meni se ti skalari nikako ne uklapaju sa tim harlekinima. Nekako mi razbijaju neku skladnost s obzirom na njihovu velicinu. Ja bi radije stavio neke druge manje ribe da prave drustvo tim harlekinima ili pak ostavio samo skalare sto bi po mome bilo malo verovatno.

Sve u svemu vrlo lepo odradjeno :)
 
Džungla je baš fina, a sklari kao što se da primetiti su stvarno neproporcionalno veliki za ostatak akvarijuma.
Mada, ponekada imamo stvarno dosta ljubimaca, a tako malo prostora za sve njih, vreme će pokazati koga od njih će kakva sudbina sačekati.
Bilo bi lepo svakog meseca slati po jednu sliku da se vidi napredak bilja.
 
Da doradim ono sto sam zapocela prilicno na brzaka. ;)

Sto se tice skalara...u pravu ste da su veliki, da stalno remete neki mir i harmoniju akvarijuma. Za njih sam sentimentalno vezana jer su kod mene stigli maleni kao novcici, porasli i dostigli polnu zrelost i doneli oko 400 potomaka. U pitanju su bila dva mresna para ali je zenka iz jednog od njih nedavno nastradala verovatno u medjusobnom obracunu. Sada je na njenom mestu mlada (nadam se da nije pogresio onaj ko nije trebalo da pogresi u proceni ) zenkica "trikolor" tako da se nadam da ce da se ipak formiraju dva para-prugasti i trikolor. Odvajani su u poseban mresni akvarijum ali tamo nisu hteli da se mreste jer su bili strasno uplaseni, toliko da su i boju izgubili, pa su vraceni sa ostalim ribicama u ukrasni akvarijum. Redovno se mreste, na desetak dana, naizmenicno.
Ako ovaj akvarijum jednog dana preraste u tipicno biljni, skalarima nece biti mesta. Zasada nije tog tipa pa ce oni biti tu gde jesu i krasiti ga svojom velicinom i lepotom.

Treba jos mnogo stvari doraditi. Biljke do kojih veoma tesko dolazim su prenete iz manjeg akvarijuma pa i izbor nije veliki. Posebno nedostaju niske biljke prednjeg plana a narocoto one koje formiraju tepih. Neke neznije vrste su stradale kod preseljenja, neke su malo "bolovale" zbog presadjivanja, ali se polako oporavljaju. Hronicni problemi sa osvetljenjem uzimaju svoj danak.

Vremenom ce se nedostaci otkloniti (doduse meni uvek treba malo vise vremena...) pa ce sve biti drugacije. I nadam se, mnogo bolje.
 
Akvarijum mi se svidja, složio bih sa ostalima u vezi skalara, mislim da se nekako ne uklapaju u postojeći ambijent. C.Pontederifolia, ako je uopšte ona, bih zamenio sa nekim robusnim Microsoriumom, znam da ga imaš :D, slala si fotke ;) na forum. Što se tiče tepiha, možda probaš sa Marsilea Hirsuta, mada veoma sporo raste...Sve u svemu lep akvarijum !!!
 
Evo kako je to izgledalo neposredno po formiranju. Kanije sam izvrsila neke korekcije u rasporedu, dodala jos panjeva i "civilizovala" nestasni rasprskivac koji se, kao sto se vidi, oteo kotroli bas u nezgodnom casu.

Brainman, ono "robusno" cudo od paprati je tu i centralna je figura akvarijuma. Jedan panj vinove loze ga je malo podigao pa ne izgleda velika kao sto je u stvari. Desnu stranu bi zaista trebalo doraditi. Tu je jedan krupnolisni limun sa zadatkom da pokrije prelivnu cev. Naravno da ce vreme doprineti tome da se sve sredi i formira.

Radmane, postavljacu slike (u nadi da cu i zaista da naucim da slikam te stvari). :)
I svima hvala na lepim recima.
 

Attachments

  • DSCN1219.jpg
    DSCN1219.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 18
  • DSCN1264.jpg
    DSCN1264.jpg
    88 KB · Pregleda: 26
  • DSCN1268.jpg
    DSCN1268.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 22
  • DSCN1311.jpg
    DSCN1311.jpg
    93.7 KB · Pregleda: 27
Da li si razmišljala o ubacivanju CO2 ?? Eventualno bi mogla da skratiš Ludwigia repens, ako dobro vidim i da je staviš pored Egeria Densa, da napraviš još malo sitnolisnog bilja, koje će po meni "povećati" akvarijum. Bez da se ljutiš, ali starija postavka mi se malko više svidja...
 
Ne znam sta se desilo , cini mi se da je projekat bio nekih 250 l ? Ovaj izgleda lepo, ali , nadam se da nisi odustala od veceg :) . Pozdrav
 
Jasenka, hvala na lepim recima :)

Krcko... ovaj akvarijum je medjufaza. Dopao mi ruke pa i njega resih da sredim. Projekat od dvestotke i vise jos postoji. Nabavila sam kanister za njega i jos da resim osvetljenje, odnosno ceo pokolac... ma bice, samo malo vise vremena treba. Pa kod mene za sve treba malo vise vremena.... Znaci, nisam odustala :mrgreen:

Brainman.... CO2 je u planu.. ovih dana sam nesto menjala, izbacivala uglavnom. Slikacu pa cemo videti promene. I ja zelim sitnih biljcica ali to je vec pitanje kako doci do njih.
I naravno, nema ljutnje, svakome moze nesto da se svidi ili ne. I to nije nikako stvar za ljutiti se. :D
 
Posle nekih manjih izmena...izbacen komad drveta koji je zauzimao malo vise mesta,a ostalo uglavnom isto.
 

Attachments

  • DSCN1697.jpg
    DSCN1697.jpg
    61 KB · Pregleda: 25
nis. kazem da je super jer ja volim tako gusto zasadene akvarije a tvoj je jos i saren (mislim na ribe) tak da mi je ta kombinacija odlicna
 
Evo par novih stanovnika mog akvarijuma, i biljnih i zivotinjskih...

Biljke su zasluga naseg clana Baia-e koji se potrudio da to sve spakuje i posalje. Evo mogu i da mu saopstim da je sve u redu sa njima i da pocinju da napreduju. I jos jednom zahvalim na angazovanju. :cool2:

Duge su moja davnasnja zelja koju polako ostvarujem. Nadam se da cu uskoro da izmenim celokupnu postavku riba, iskreno...i vreme je.
 

Attachments

  • DSCN3631.jpg
    DSCN3631.jpg
    79.5 KB · Pregleda: 15
  • DSCN3634.jpg
    DSCN3634.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 13
  • DSCN3645.jpg
    DSCN3645.jpg
    83 KB · Pregleda: 11
  • DSCN3651.jpg
    DSCN3651.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 17
  • DSCN3643.jpg
    DSCN3643.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 18
trebalo bi da je LIMNOPHILIA AROMATICA ....ispravite me ako sam u zabludi :confused:
da rekla bih da jeste
samo nema jos uvek svoju pravu boju
videcemo koliko ce joj se dopasti kod tebe i da li ce ti püruziti onu ljubicasto - crvenu boju i ukrasiti do beskraja AQ
Duge su divne :) ali vole da gricnu kojesta od bilja ,ap ako primetis,znaj ko je krivac valjam_se