Klaun i njegova surogat anemona

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
Ovo je tek toliko post, malo o mom klaunicu koji je neko vrijeme imao GC koralj za svoju zamjensku anemonu (moram priznati, da to se toga tice, pravi je kurvi, jer se jako brzo zasiti jedne i prede na drugu :wink: )
Sada vec neko vrijeme nije u GC iz dva moguca razloga, prvi je taj da sam ga malo premjestila i okrenula, a drugi je taj da sam oko GC-a postavila ljubicastu spuvu koja inace kod mene raste najbre od svih koralja i vrlo je pogodna za oblikovanje! Sada James (klaun) ima novo mjesto boravka, a to je oko Xenije koja mi se pocela seliti i preseljavati na drugi kamen, jer se toliko namnoila i rairila da je to cudo i to samo u roku od manje od 45 dana. Iz jedne maticne kolonije sada ih imam oko 10 kolonija koje se i dalje ire i povecavaju, a na mjestu gdje sam imala jednu Xeniu koju sam odstranila (kolonija koja je bila do te na kamenu), na njezino se mjesto ova rairila, a na ostacima su niknuli novi polipi koji su se pojili u dvije zasebne kolonijice, od kojih je jedna nestala (pretpostvka da ju je samac opeljeio), a druga se lijepo dri! Ostale kolonije koje su se preetale na drugi kamen samo se jo vie ire i penju prema vrhu kamenja, te sve vie i vie razilaze! He, pocela sam o Jamsu I GC-u, a zavrila na Xeniji. No nema veze!
 

Attachments

  • james_1.gif
    james_1.gif
    44.2 KB · Pregleda: 102
Jadan Clown :D
Nemoj samo da mu kazes da to nije anemona.
Kako stvari stoje ti ces uskoro da se bavis prodajom korala. Super da ti rastu dobro, to je uostalom indikator da je sve ok. Nemoj samo da se opustis jer sve moze da ode dovraga za cas posla.

Ovu animaciju malo popravi. Nisi usaglasila pozadinu pa se sve mrda. I mislim da je dosta brza. Ako ubacis tri ili cetiri slike a smanjis brzinu moze da ispadne dobro.
 
Nemam pojma kako to kod tebe ispada ta animacija, ali kod mene se pozadina ne mrda, samo klaun i naravno GC, kojeg stisce. Ako ubacim jos koju sliku, tj,. postojecu poduplam, animacija ce biti vece. jedino to mogu napraviti je da ju usporim da vrti manje fremova u min. Hvala ti u svakom slucaju, samo mi jo uvijek nije jasno to s pozadinom, jer sam animaciju sloila tako da sam izrezala klauna s jedne slike i ubacila je na drugu, to znaci da postoji samo jedna pozadina, a dva klauna i GC! No, nema veze. Ba cu je pogledati ponovo u flashu!
A to se tice klauna, prava je faca. A koralje i sve ostalo u akvariju pretim svakodnevno budnim okom! :D
 
Nisam ni mislio na celu pozadinu nego taj mali deo. U donjem delu oko 1.5 cm od desnog ugla po apcisi i ordinati je neki deo koji je transparentan ali ne 100%. Jedno par cm<sup>2</sup>. Mozda si se nesto igrala sa senkama. To mi bas ne deluje prirodno. Treba jos neka slicica pa da se uskladi brzina. Sa dve slike je pomalo zeznuto napraviti animaciju.
 
Aaaaa, sada vidim o cemu si pricao! Slaem se isto da su dvije slike premalo da se radi animacija, jer ima premalo kretnja, ali to je tu je, ovo je tek toliko, da se dobije osjecaj kako se je on valjao po koralju! Sada ga je tako i tako zaboravio (to moram priznati da mi je drago, jer sam se bojala da ga iritira, mislim na koralj, ne na klauna). Sada je opet oko Xenie i Sarcophytona (pogotovo otkako je ovaj ponovo odlucio rasti, prestao je bolovati, cim se Xenia pocela seliti na drugi kamen i rasteretila je kolicinu svijetla iznad jadnika). Kako je bitno to svijetlo i naravno dovoljno ivotnog prostora!!!
Nego, James (klaun) mi je najagresivniji u akvariju ,cak i Puffera pokuava zaplaiti, a i zna ga gurkati, ako mu ovaj smeta, a mene je i ugrizao! To bi prije ocekivala od Puffera, ali on je strano miroljubiv prema svim ribama, ako im je na putu, najcece se samo makne! Nocas mi je bio smijean kada ga je s mjesta spavanja klaun pokuao maknuti, lagano se napuhavao, a kada je vidio da to ne pomae, samo se ispuhao i udaljio s mjesta! Sve je to trajalo manje od minute.
 
E, Bobane, odavno sam shvatila da je najbolje stvari u akvariju pustiti da se odvijaju kao u prirodi a ne se mijeati, jer u vecini slucajeva bi samo mogla pogorati stvari...osim kada se radi o glass anemoni! :D . Kad smo kod nje, pitali su me kako je najbolje se je rijeiti, pa sam preporucila iscackavanje ili utrcavanje toplom vodom, ili ako je decko u stanju da nabavi onu ribu CopperBand Butterfly, jer sam procitala da je dobar tamanitelj tih nemani. Tip u akvariju ima ih toliko da je to naprosto kae on nemoguce vie ubiti na nacin koji sam ja upotrijebila za onu svoju (to god da je bila).
 
Mislim da tu vise nema lakog nacina. Kada se jedanput razmnoze onda je vrlo tesko da se istrebe. To je stvarno napast u akvarijumu. U pocetku svi su zadovoljni da imaju tako nesto u akvarijumu, tek da popune prostor. Kasnije ukapiraju da su se silno prevarili.

Topla voda je rizicna jer moze da osteti i okolnu sredinu. Ja i dan danas koristim makaze pa kada se anemona lepo izduzi a ja "cvik" na pola. Koristim intezivno i zicu da je iscackam. Sve zavisi od polozaja. Ako je kamen lako dostupan moze da se izvadi u neku posudu sa morskom vodom i da se lepo obradi odnosno ocisti. Taj proces traje i mislim da je nemoguce da se zavrsi. Jedino nam ostaje da ih uklanjamo i drzimo na nekom razumnom nivou.

Ja sam probao i sa permanganatom ali tu je isti problem kao i sa toplom vodom. Jedna kap moze da bude puno i da se razlije pa da unisti i okolinu. I sa permaganatom se radi izvan akvarijuma i vode mada mislim da je to losa ideja, Ja sam samo pokusao. Uspesno ih unisti ali je i steta velika.
Na kraju svega sam ostao kod makazica i zice.

Copperband butterfly je ok ali on bas nije najbolje resenje za jedan koralni akvarijum. Moze da nanese i stete.