seljenje koraljnog grebenčića

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
seljenje koraljnog grebencica

30.10.2004.
Dan D! Doao je i taj dan, dan kada se selimo, to znaci rastavljaj akvarij. Akvarij sam pocela rastavljati oko 20h navecer. Prvo sam ispumpala u mali akvarij vodu iz velikog, te iskljucila filter i spojila ga na mali akvarij. Pocela sam vaditi koralje i stavljati ih u mali akvarij (Ka je bila na Sarcophytonu kada sam je prebacila-Jot nisam pronala, niti u tragovima). Nakon koralja preselila sam ribe. Kamenje sam postavljala po kantama s vodom iz akvarija (tako da niti jedan kamen nije bio van vode due od pola minute. Nakon to sam ispraznila akvarij, pokupila sam spuvicom necistocu s vrha pijeska. Gornji sloj pijeska (do mreice) sam pokupila i stavila u kantu, a drugi sloj pijeska smo prenosili zajedno s staklom. U novom stanu sam usipala pijesak nazad. Postavila sam kamenje i odmah ukljucila filter (koraljima i ribama sam ostavila mali filter u koji sam samo izvadila mali dio filterskih medija iz glavnog filtera). Dok filter nije imao dobar nivo, stavila sam da krui sam sa sobom i povremeno iz akvarija ulijevala vodu u njega, tako da ga automatski procicava. Za to smo vrijeme zamijeali sol s preparatima za kvalitetu i pH (oko70l mora). Starog mora je bilo otprilike isto toliko. Postavila i ukljucila pumpice (naravno, njih sam prethodno dobro oprala). Odmah sam ubacila pueve, samce, raka, 4 zvijezdice (ostale cuvam sa strane), te neke sitne koralje tipa (male Xenije), jedan Sarco, neto discasoma , vlasulju i moruzgvu (koja je tako i tako cijelo vrijeme bila pricvrcena za staklo, te je put prela pricvrcena za akvarij. Posadila Caulerpu i Halimedu. Sve je to zavreno oko 1 h u noci. Za to su vrijeme ostali stanovnici provodili u malom akvariju.
31.10.2004.
Dan D2. Oko 14.h sam pocela pakirati ribe i koralje u vrecice, pa u zatitne kutije. Kako mi je falilo vrecica za ribe, stavila sam ih u tri najvece i to :Bonny, Clide i Branimir; Mishe, Lin, Tinky i Winky; Lulu i Mario. Ka je bila sama u svojoj vrecici. U novom akvariju sam ih ostavila da se klimatiziraju u vrecicama dok sam postavila koralje po kamenju. Koralji koji su bili od jucer u akvariju su izgledali dobro, Xenije i Discasome otvorene, a moruzgva i vlasulja u redu. I sve ostale ivotinje koje su bile unutra su izgledale dobro. Nakon par sati su se otvorili svi koralji, Ka se ulogorila u Sarco di je i prije bila. Jedno su Branimir, Bonny i Clide bili nesretni. Bonny je bila i iskocila, ali sam je odmah skontala i vratila u akvarij. Svi troje su se nakon nekoliko minuta bacili na posao i poceli ponovo iskopavati rupu ispod kamenja. U transportu su se polomile Montipore (ili su se odvojile od mjesta di su bile zaljepljene). Medije iz malog filtera sam vratila u veliki. Nakraju sam ponovo prispojila friider da radi preko filtera kao to je i bio u prolom stanu, oprala lampe i stavila poklopac. Akvarij sada izgleda puno drugacije jer ima pogled na tri strane, pa sam tako i koralje rasporedila. Mnogi su promijenili mjesto boravka.



Eto, dragi moji, prolo je vie od tjedan dana to sam imala pakleni posao i elim reci : "Hvala, Bobane i Fauna, za savijete, jer tko zna kako bi to inace izgledalo"!
Parametri vode super, koralji i ribe jo bolje! Sve u svemu mogu se pohvaliti da je to bio uspjeno obavljen posao!

Za pocetak evo jedna prva fotka koraljnog grebencica 2, a i ja s njom (malo exkluzive :wink: )
 

Attachments

  • jasenka-i-koraljni-grebenci.jpg
    jasenka-i-koraljni-grebenci.jpg
    93.5 KB · Pregleda: 221
Grebencic izgleda i vise nego sto smo ocekivli ...odlicno :wink: Koliko moze da se vidi sa fotografije i ribe su ok., sto znaci "operacija je uspela i pacient je ostao u zivotu" :lol:

Samo jos da sredis taj nivo vode, mislim da se ne vidi ...ali to je najmanji problem. A najbitnije je da si ti Jasenka u "best" kondiciji i da odlicno izgledas :D :wink:
 
Mislio si reci :"Polijepi vie tu traku okolo naokolo!!!" :wink: , "ovo bode u oci da je to za pop*****"
A, stvarno bi vie mogla i to napraviti :D
 
E, da i hvala na komplimentu! :D
Nije ba da se volim slikati i prikazivati u javnosti, ali eto, bio je vie red i za to!
 
Bravo jasenka, selenje akvariuma nije shala a josh i kad je morski. Akvarium lepo izgleda i posle selidbe isto kao da nije nishta pipnuto u njega.
Slika je lepa mislim i na akvarium i na tebe ali daj bre akvarium u krupnom planu da ga vidimo i uzivamo u njega. A za tebe otvorichemo posebnu rubriku "morska sirena iz zagreba" pa chesh tamo da stavljash tvoje slike. :D :wink:
 
Evo Zozo, taman sam se vratila, a malo da skupim sama sebe! Akvarij ce doci u krupnom, planu, moguce vec i danas (dannja slikica), poto sam i ja sretna kako on izgleda...ni mu nije bilo to je bio tri dana bez mene!
Samo da slikam i postavim sliku
to se tice topica o meni, zaboravi, ovo je bilo jedinstvana slikica koju sam stavila na forum i za ovu godinu dosta! :D